Reklama

SUWER popularną alternatywą dla auta. Kolejne kilometry pokonane

Data:

- Reklama -

SUWER to innowacyjny system roweru miejskiego w Suwałkach, który przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i poprawy zdrowia mieszkańców. W czerwcu rowery przejechały dystans pond 40 tys. km.

SUWER to system roweru miejskiego, który został uruchomiony w Suwałkach. Składa się z coraz liczniej rozlokowanych stacji rowerowych i 160 rowerów, w tym rowerów tradycyjnych, rowerów typu tandem oraz rowerów elektrycznych.

Korzystanie z systemu SUWER jest proste i intuicyjne. Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację mobilną na system Android lub iOS, za pomocą której można wypożyczyć rower. Możliwe jest także wypożyczenie roweru za pomocą telekodu lub sms.

Stacje SUWER są umiejscowione w strategicznych punktach miasta, takich jak szkoły, parki, miejsca publiczne i skrzyżowania ulic.

W kolejnym sezonie, analizując tylko czerwiec, można stwierdzić, że jego popularność cały czas się utrzymuje. W ciągu ostatniego miesiąca rowery zostały wypożyczone niemal 12 tys. razy i w przez prawie 5 tys. godzin ich użytkownicy przejechali 40 540 km. Jak to bywa ze sprzętem, czasem się psuje i bywa niszczony – liczba zgłoszonych usterek wyniosła 76, zaś aktów wandalizmu zanotowano 5. Z SUWER-a korzystają obecnie 10 284 osoby. W zestawieniu top 3 najpopularniejszych stacji rowerowych są stacje zlokalizowane na ulicach: ul. J. Dwernickiego, ul. T. Noniewicza, ul. Szpitalna.

Mimo przekonania osób zajmujących się zawodowo planowaniem systemów transportu miejskiego, że rowery miejskie są rozwiązaniem dobrym wyłącznie w miastach dużych, system roweru miejskiego na przestrzeni kilku lat funkcjonowania przyczynił się do poprawy mobilności mieszkańców Suwałk. Dzięki niemu łatwiej jest poruszać się po mieście i jego okolicach, jednocześnie dbając o środowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SUWER-y nadal na ulicach Suwałk

Z SUWER-a, popularnego systemu roweru miejskiego, nadal będzie można...

Trzeci sezon SUWER-a za nami. Rowery wypożyczono ponad 74 tys. razy

System Roweru Miejskiego w Suwałkach, znany jako SUWER, to...

Nowa era SUWER-a: Dłuższy sezon, więcej stacji i możliwości

SUWER zdobył serca mieszkańców Suwałk. Już wkrótce zacznie nowy...

SUWER od kwietnia. Niebawem znów zaczniemy „kręcić kilometry”

Pierwszego dnia wiosny rusza oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy...