Reklama

Laptopy trafią do czwartoklasistów w regionie suwalskim

Data:

- Reklama -

W ramach ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów oraz nauczycieli, czwartoklasiści w subregionie suwalskim otrzymają na własność laptopy firmy Dell. Komputery trafią do 2495 uczniów, a ich łączna wartość szacowana jest na ponad 7 milionów złotych.

– To doskonałe wieści dla mieszkańców Suwałk oraz powiatów suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego, grajewskiego i monieckiego. Już od nadchodzącego początku roku szkolnego, wszyscy czwartoklasiści północnej części województwa podlaskiego otrzymają nowoczesne, wysokiej jakości laptopy, które będą wspierać ich naukę – powiedział wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

W tym roku na zakup 394 346 laptopów dla uczniów klas czwartych przeznaczona zostanie kwota ponad 1 miliarda złotych. Laptopy otrzymają wszyscy czwartoklasiści z polskich szkół publicznych.

Wymogi współczesnej gospodarki są wyższe niż kiedyś i kompetencje cyfrowe nie są już opcją dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Polska młodzież ma świetne wyniki w międzynarodowych badaniach umiejętności matematycznych, a powszechny dostęp do sprzętu pomoże wykorzystać ten potencjał.

Uczniowie muszą mieć równy dostęp do odpowiedniego sprzętu, aby móc w pełni uczestniczyć w tych zmianach. Laptopy będą własnością uczniów, a właściwie ich rodziców. To oni będą decydować, w jakim zakresie dzieci będą z nich korzystać, choć oczywiście naszym głównym celem jest wprowadzenie nowych technologii na stałe do edukacji dzieci i młodzieży.

Przekazanie laptopów będzie następować na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia. Wzór umowy określony zostanie w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Okręg nr 3: Bez mandatów Frankowski, Karski i Andruszkiewicz

Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w Polsce...

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które...

Z regionu: Nowoczesny sprzęt multimedialny dla augustowskich szkół

57 laptopów z oprogramowaniem i wyposażeniem, 37 zestawów komputerowych,...

Flaga powiewa też w Krzywem. Przyjechał minister Adam Andruszkiewicz (foto, audio)

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, minister Adam Andruszkiewicz gościł...