Reklama

Z regionu: Nowoczesny sprzęt multimedialny dla augustowskich szkół

Data:

- Reklama -

57 laptopów z oprogramowaniem i wyposażeniem, 37 zestawów komputerowych, projektory, monitory, skanery, tablice multimedialne, urządzenia wielofunkcyjne oraz rozbudowa portalu mieszkańca o e-usługi – to efekt rządowego programu „Cyfrowa Gmina” w Augustowie, który już od tego tygodnia będzie służył mieszkańcom Augustowa.

Informacja prasowa.

W poniedziałek, 28 listopada w augustowskim Ratuszu z udziałem Adama Andruszkiewicza, posła na Sejm RP, Mirosława Karolczuka – burmistrza Augustowa oraz Alicji Dobrowolskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie odbyło się przekazanie zakupionego sprzętu multimedialnego dyrektorom augustowskich szkół.

W ramach dotacji w wysokości niespełna 900 tysięcy złotych zakupiono nie tylko komputery, ale i sprzęt służący do rozwoju cyfryzacji Urzędu Miejskiego w Augustowie, a także zwiększono poziom cyberbezpieczeństwa jednostek miejskich. Rozbudowany o płatności elektroniczne zostanie również portal e-mieszkańca w Augustowie, dzięki czemu każdy mieszkaniec Augustowa będzie mógł załatwić więcej spraw urzędowych, nie wychodząc z domu. Laptopy i zestawy komputerowe oraz innego rodzaju sprzęt ma trafić do augustowskich szkół już w tym tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Laptopy trafią do czwartoklasistów w regionie suwalskim

W ramach ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów...

Flaga powiewa też w Krzywem. Przyjechał minister Adam Andruszkiewicz (foto, audio)

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, minister Adam Andruszkiewicz gościł...