Reklama

Pellet czy ekogroszek? Wybierz optymalne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania

Data:

- Reklama -

W obliczu rosnących kosztów energii i wzrastających obaw związanych z emisją zanieczyszczeń, wybór odpowiedniego paliwa do efektywnego ogrzewania staje się coraz bardziej istotny. Dwie popularne opcje, które cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, to pellet i ekogroszek. Oba te paliwa mają swoje zalety i są powszechnie stosowane w kotłach centralnego ogrzewania. Sprawdź, jak wybrać optymalne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania.

Materiał partnera.

Różnice między pelletami a ekogroszkiem

Ekogroszek i pellet różnią się między sobą pod wieloma względami. Poniżej opisaliśmy najważniejsze różnice.

Właściwości

Pellety są prasowanymi w cylindryczne kształty o standardowych rozmiarach granulkami wytwarzanymi z odpadów drzewnych. Ekogroszek natomiast to paliwo stałe otrzymywane ze zmielonego w proszek i uformowanego w granulki węgla kamiennego. O tym, jak wybrać optymalne rozwiązanie dla Twojego pieca możesz przeczytać tutaj:  https://kamen.com.pl/pellet-czy-ekogroszek-czym-najlepiej-ogrzewac-dom/.

Efektywność energetyczna

Zarówno pellety, jak i ekogroszek są bardzo wydajnymi paliwami. Obie te opcje zapewniają wysoką wartość opałową i skutecznie ogrzewają pomieszczenia. Warto jednak zauważyć, że dokładna efektywność zależy również od klasy kotła, w którym będą spalane te paliwa. Temat klasy kotła został ciekawie wyjaśniony tutaj: https://kamen.com.pl/czym-jest-klasa-kotla-i-jak-ja-sprawdzic/

Pellet czy ekogroszek — jak podjąć decyzję

Zarówno pellety, jak i ekogroszek są skutecznymi wydajnymi paliwami do ogrzewania. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, dostępności paliw w danej lokalizacji oraz kompatybilności z danym modelem kotła. Przed podjęciem decyzji, warto skonsultować się z producentem kotła lub specjalistą ds. ogrzewania, którzy mogą pomóc w wyborze optymalnego rozwiązania.

Jeśli szukasz wysokiej jakości kotłów C.O. na pellet lub ekogroszek, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Kamen. Marka jest cenionym producentem kotłów, który oferuje nowoczesne i efektywne rozwiązania grzewcze. Dzięki ich produktom możesz cieszyć się nie tylko komfortem i oszczędnościami, ale również dbać o środowisko poprzez wykorzystanie ekologicznych paliw. 

Zapraszamy również do zapoznania się z ciekawymi artykułami w ich sekcji blogowej, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji, np.: https://kamen.com.pl/jak-ustawic-parametry-pieca-na-ekogroszek/.

Skorzystaj z oferty Kamen i odkryj, jak komfortowe i ekologiczne może być ogrzewanie przy użyciu kotłów na pellet lub ekogroszek!

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Węgiel – dobry i ekonomiczny

Ogrzewanie domu za pomocą produktów otrzymywanych z węgla kamiennego,...

Efektowne i wygodne ogrzewanie, które jest przyjazne dla środowiska

W ostatnich czasach w sprzedaży pojawiło się wiele nowoczesnych...