Reklama

Raport Pileckiego: Opowieść o bohaterstwie i niezłomności wkrótce w kinie

Data:

- Reklama -

1 września w Cinema Lumiere w Suwałkach rozpocznie się cykl wyjątkowych seansów dla miłośników kina i historii. Długo wyczekiwana, historyczna superprodukcja „Raport Pileckiego” zabierze widzów w podróż przez losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego. Film, którego premiera zapowiada się niezwykle emocjonująco, przedstawia nie tylko heroiczną postać Pileckiego, ale także ukazuje skomplikowane wybory i dylematy moralne, z jakimi się zmagał.

Witold Pilecki był postacią niezwykle barwną i pełną sprzeczności – żołnierzem, harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim oraz żołnierzem Armii Andersa. To jednak jego bohaterstwo i odwaga w obliczu jednej z największych tragedii ludzkości – Holocaustu – zrobiły go nieśmiertelnym symbolem walki o prawdę i sprawiedliwość.

Przekraczając granice zwykłego bohaterstwa, Pilecki zgłosił się na ochotnika do Auschwitz, obozu koncentracyjnego zbudowanego przez nazistów. Spędził tam 947 dni, organizując konspiracyjny ruch oporu i dokumentując zbrodnie. Po spektakularnej ucieczce napisał raport, który ujawnił światu okrucieństwa nazistowskiego reżimu. Nawet po wojnie, mimo aresztowania, tortur i skazania na śmierć przez komunistyczny reżim, Pilecki nie wyrzekł się swoich ideałów i przysięgi wobec Wolnej Polski.

„Raport Pileckiego” nie tylko skupia się na jego heroicznych dokonaniach, ale również na prywatnej stronie bohatera – jego miłości do rodziny, walce o wartości i trudnych wyborach moralnych, przed jakimi stanął. Film oddaje hołd nie tylko dzielności Pileckiego, ale także jego wewnętrznej siły i wyjątkowej odwadze.

Leszek Wosiewicz i Krzysztof Łukaszewicz stworzyli scenariusz, który oddaje autentyczność i znaczenie życia Pileckiego. Reżyseria filmu pozwala widzom przenieść się w realia tamtych czasów, docierając do faktów historycznych i ukazując istotne aspekty życia bohatera. Znakomita obsada, w tym Przemysław Wyszyński w roli Witolda Pileckiego oraz Paulina Chapko, Mariusz Jakus, Karol Wróblewski i Paweł Paprocki, doskonale oddaje emocje i głębię postaci.

Film ukazuje nie tylko heroiczną postać Pileckiego, ale także otacza go realiami tamtych czasów, pokazując przedwojenny spokój, okupację, życie w obozie koncentracyjnym, odbudowę Warszawy oraz reżim komunistyczny. Widzowie otrzymują nie tylko historię jednego człowieka, ale również wnikliwy portret Polski w okresie wojny i powojennym chaosie.

Życie Witolda Pileckiego, zapisane na ekranie, jest hołdem dla bohaterstwa, odwagi i miłości do ojczyzny. Jego postać pozostaje inspiracją dla kolejnych pokoleń, przypominając nam o niezłomnej walce o prawdę i wolność. Dzięki „Raportowi Pileckiego” możemy jeszcze głębiej zrozumieć to, co znaczy być prawdziwym bohaterem i wyznawać wartości nawet w najtrudniejszych czasach.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu RAPORT PILECKIEGO w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 21 sierpnia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kiedy po raz pierwszy raporty Witolda Pileckiego zostały opublikowane w całości?

Bilety wygrywają: Martyna Kociela i Monika Durtan.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w...

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...