Reklama

Wizyta Premiera i Prezydenta Litwy w Suwałkach (wideo)

Data:

- Reklama -

Dziś w Suwałkach miało miejsce ważne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa międzynarodowego. Premier Mateusz Morawiecki wraz z Prezydentem Litwy, Gitanasem Nausėdą, odwiedzili 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny.

– Granice naszych państw to nie tylko linie rozdzielające terytoria, ale przede wszystkim bariery dla agresji i despotyzmu. Dziś stanowią one granice wolnego świata, który bronimy wspólnie. W obliczu ataków hybrydowych ze strony Łukaszenki i Putina, nasza determinacja i gotowość do obrony jest kluczowa – mówił podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że zdesperowane działania Rosji i Białorusi stanowią próbę testowania reakcji Polski. – Obecność grupy Wagnera na wschodniej flance NATO jest kolejnym wyzwaniem dla naszego bezpieczeństwa. Musimy być czujni i przygotowani na ewentualne próby destabilizacji sytuacji na granicy wschodniej flanki NATO – podkreślił. W odpowiedzi na te próby, Polska stale rozbudowuje możliwości obronne. Inwestuje w najnowocześniejszą broń i zabezpieczenia graniczne.

Głównym tematem rozmów były kwestie związane z bezpieczeństwem międzynarodowym. Omówiono m.in. agresję Rosji na Ukrainę, relacje bilateralne między Polską a Litwą oraz aktualną sytuację na Białorusi. Premier Morawiecki podczas wizyty w jednostce 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego podkreślił, że obecność grupy Wagnera na Białorusi to temat, który jest szczególnie ważny dla Polski i naszych sojuszników.

Utworzenie zapory na granicy polsko-białoruskiej jest jednym ze środków, które zostały podjęte w odpowiedzi na prowokacje ze strony Rosji i Białorusi. 

Źródło foto/wideo: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Olbrzymia scena na bulwarach i koncert „Razem dla bezpiecznych granic”. W tle afera wizowa

W niedzielę, 17 września, na bulwarach nad Czarną Hańczą...

Powracają szkolenia wojskowe w suwalskiej jednostce. Kobiet coraz więcej

W przyszły poniedziałek, 12 września w suwalskiej jednostce wojskowej...

Wojsko szkoli też w Suwałkach

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach informuje, że osoby zainteresowane...

Premier Mateusz Morawiecki w Gibach

Rocznicowe obchody Obławy Augustowskiej odbyły się w niedzielę, 10...