Reklama

Własne mieszkanie na wyciągnięcie ręki. Jak sięgnąć po kredyt z dopłatą?

Data:

- Reklama -

Kiedy mówimy o rynku nieruchomości, jednym z najważniejszych w czynników, który wpływa na decyzje potencjalnych kupujących, jest cena nieruchomości. Do niedawna podniesione limity przy wyliczaniu zdolności kredytowej uniemożliwiały uzyskanie kredytu na zakup własnego domu lub mieszkania. Rządowy program dopłat do kredytu ma tę sytuację zmienić. Warto się spieszyć ze złożeniem wniosku!

Materiał partnera – Marzena Krupińska, ekspert finansowy.

Ceny nieruchomości są tematem, który zawsze wzbudza wiele emocji. Dla wielu osób, zakup domu lub mieszkania to jeden z najważniejszych finansowych kroków w ich życiu. Dlatego też, rząd stworzył i uruchomił program „Bezpieczny Kredyt 2%”, mający na celu ułatwienie młodym ludziom wejście na rynek nieruchomości.

Marzena Krupińska, ekspertka finansowa, podkreśla znaczenie programu „Bezpieczny kredyt 2%” dla rynku nieruchomości w subregionie suwalskim: – W ostatnich latach tempo sprzedaży nieruchomości spowolniło, głównie z powodu trzech czynników: podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, co skutkowało wyższymi ratami i obciążyło budżety domowe; niepewnością związaną z pandemią i lockdownem oraz ograniczeniami nałożonymi przez KNF – przy liczeniu zdolności kredytowej banki muszą przyjmować bufor na zmianę WIBOR(R) na poziomie minimum 5 pp. Szczególnie ten ostatni czynnik wpłynął negatywnie na dostępność do kredytów.

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” wprowadzony przez rząd ma na celu zapewnienie wsparcia dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości. Program ten oferuje finansowanie w wysokości nawet do 500 – 600 tysięcy złotych, z oprocentowaniem na poziomie 2%. W przypadku kredytu o wartości 259 tysięcy złotych, dopłata odsetkowa wyniesie 1500 złotych przez 10 lat.

Marzena Krupińska podkreśla, że to doskonały moment na skorzystanie z programu, wskazując na korzyści, które z niego płyną. – Mimo początkowego sceptycyzmu, program zyskuje coraz większą popularność w kraju. Nie jest wymagany wkład własny – co jest dodatkowym jego atutem – komentuje ekspertka.

Obecnie procedura trwa powyżej miesiąca, ponieważ do programu przystąpiły tylko trzy banki. M. Krupińska zauważa, że ceny nieruchomości na razie nie wzrastają, ale zainteresowanie programem jest bardzo duże, co może niebawem tę sytuację zmienić. Na rynku suwalskim niektóre oferty sięgają nawet 9 tysięcy za metr kwadratowy. Warto się spieszyć.

Eksperci pomagający wypełnić akces do programu każdy wniosek i sytuację klienta oceniają indywidualnie, a zdolność kredytową analizują z uwzględnieniem warunków „Bezpiecznego Kredytu 2%” – wieku wnioskodawcy, dochodu i struktury rodziny.

Program skierowany jest do osób do 45. roku życia, które nie posiadają i nie posiadały wcześniej mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Dotyczy to osób samotnych oraz par – zarówno formalnie związanych, jak i żyjących w związkach nieformalnych, które wychowują co najmniej jedno wspólne dziecko.

W ramach programu, Państwo przez 10 lat będzie dopłacać do kredytu różnicę między stałą stopą a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Maksymalna wysokość kredytu może wynosić od 500 tys. zł dla osób samotnych, do 600 tys. zł dla par lub rodziców z co najmniej jednym dzieckiem. Kredyt można otrzymać na zakup mieszkania lub domu zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Przykładowe zestawienie zdolności kredytowej oparte jest na poniższych założeniach:

1) singiel: 30 lat, dochód: 4 tys. netto

2) para: 30 lat, dochód 8 tys. netto

3) para + 1 dziecko (2+1): 30 lat, dochód 8 tys. netto

4) para + 2 dzieci (2+2): 30 lat, dochód 10 tys. netto

Program dopłat do kredytu mieszkaniowego – Bezpieczny Kredyt 2% – jest istotnym wsparciem dla młodych ludzi, którzy chcą spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu lub domu. Dzięki preferencyjnym warunkom kredytowania, wnioskodawcy mogą łatwiej sprostać sytuacji na rynku nieruchomości. Dopłata do rat kredytu pozwala obniżyć wysokość raty, co czyni kredyt bardziej dostępnym. Warto skorzystać z tego programu, aby zrealizować swoje marzenia.


Na zdj. Marzena Krupińska

 

Skontaktuj się z doświadczonym ekspertem.

Więcej informacji: https://marzenakrupinska.pl/

ul. Noniewicza 89A/112, 16-400 Suwałki, tel. +48 511 433 260,  e-mail: biuro@marzenakrupinska.pl

 


Zrób symulację, sprawdź, ile możesz zaoszczędzić z Bezpiecznym Kredytem 2%:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mikrokawalerki: problem rzeczywisty czy fikcyjny?

Wiele osób chciałoby, żeby mikrokawalerki zupełnie zniknęły z rynku....

Rynek nieruchomości w Suwałkach: czy jest atrakcyjny dla inwestorów?

Czy zakup nieruchomości w Suwałkach to dobry sposób na...

Nieruchomości inwestycyjne – mieszkania pod wynajem

Zapraszamy na przegląd interesujących nieruchomości z woj. podlaskiego. Tym...