Reklama

Koncert z okazji 10-lecia SOK-u odwołany. Przegrał z propozycją TVP?

Data:

- Reklama -

Jeden z głównych punktów programu obchodów 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury nie odbędzie się. Koncert „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz” został odwołany. Decyzja wiele osób wprawiła w zdziwienie – również agencję organizującą wydarzenie muzyczne.

Na zdj. głównym dyrektor SOK-u, Ignacy Ołów (od prawej) i zastępca prezydenta Suwałk, Roman Rynkowski

„Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od Suwalskiego Ośrodka Kultury jesteśmy zmuszeni odwołać koncert, który miał odbyć się 17 września 2023 roku. Zakupione bilety podlegają zwrotowi, a organizatorzy zachęcają do kontaktu z kasą SOK lub portalem ebilet w celu uzyskania pełnych informacji na ten temat” – taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury i została rozesłana do mediów.

Decyzja o odwołaniu wydarzenia spotkała się z mieszanymi reakcjami ze strony społeczności Suwałk. Jednak najważniejsze pytania brzmią: dlaczego doszło do podjęcia takiej decyzji i co to oznacza dla przyszłości kulturalnych wydarzeń w mieście?

Firma Echo Production, organizator koncertu, w odpowiedzi na pytania wydała oświadczenie w sprawie odwołania koncertu. Jak twierdzą przedstawiciele Echo Production – mimo wielu próśb o uregulowanie spraw formalnych, jak podpisanie umowy i zapewnień ze strony pracownika SOK, że umowa ta zostanie niezwłocznie podpisana po powrocie dyrekcji z urlopu, dyrekcja podjęła decyzję o jednostronnym odwołaniu koncertów.

– Nie podjęto z nami żadnych rozmów i nie zasygnalizowano nam żadnej prośby o wsparcie promocyjne tego wydarzenia. Nie podjęto z nami również rozmowy na temat renegocjacji warunków, na co nasi artyści z pewnością by się zgodzili, chcąc utrzymać te koncerty do których się przygotowywali i zaplanowali je na trasie obejmującej także inne miasta.

Jako powód wskazano obawy o frekwencję w związku z zaplanowanym na ten dzień darmowym koncertem realizowanym przez TVP. Telewizja Polska planuje organizację tego samego dnia w Suwałkach koncertu „Razem dla bezpiecznych granic”. Jak informuje portal Press.plTVP nie ujawnia na razie, kto poprowadzi koncert „Razem dla bezpiecznych granic” ani kto podczas niego wystąpi.

Zaskakujące, że pomimo braku jakichkolwiek informacji, koncert TVP już został uznany za wydarzenie, które „wygra” z propozycją Suwalskiego Ośrodka Kultury. Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej dotyczącej 10-lecia obchodów instytucji dyrektor SOK, Ignacy Ołów w pewnym momencie odniósł się do niewielkiego zainteresowania zakupem biletów na koncert „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz”.

Fragment wypowiedzi dyrektora Ignacego Ołowia z czwartku, 31 sierpnia:

Co ciekawe, agencja Echo Production koncerty pod szyldem Matylda/Łukasiewicz zamierza zorganizować również w Białymstoku i Augustowie. Białostockie granie odbędzie się 30 listopada – wolnych miejsc pozostało niewiele.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wierzę w nikłe zainteresowanie. To znów cenzura ze strony dyrekcji SOK? Jestem wściekła, bo bardzo się cieszyłam na ten koncert i zamierzałam wczoraj kupić bilety. Może trzeba Panu Dyrektorowi podziękować, bo wg mnie prowadzi fajną instytucję do upadku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...

Jest praca dla instruktora teatru w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) w Suwałkach poszukuje pasjonata teatru,...