Reklama

Podlascy terytorialsi wicemistrzami WOT w pływaniu

Data:

- Reklama -

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Pływaniu, które odbyły się w dniach od 8 do 10 września na obiekcie sportowym Arena Zegrze. To wydarzenie przyciągnęło uwagę 187 zawodników z różnych jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Dowództwa WOT. Ostatecznie 20 reprezentacji rywalizowało w różnych konkurencjach.

Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w wielu kategoriach:

Mężczyźni:

  • 50 m i 100 m stylem dowolnym
  • 50 m i 100 m stylem klasycznym
  • 50 m i 100 m stylem grzbietowym
  • 50 m i 100 m stylem motylkowym

Kobiety:

  • 50 m stylem dowolnym
  • 50 m stylem klasycznym

Sztafety:

  • 4×50 m stylem dowolnym (4 kobiety)
  • 4×50 m stylem dowolnym (4 mężczyzn)
  • 4×50 m stylem zmiennym (4 mężczyzn)

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej odniosła sukcesy indywidualne w czterech kategoriach. Sierż. Tomasz z kompanii saperów zdobył złoto w konkurencji 100 m stylem klasycznym (mężczyźni od 36 lat). Szer. Katarzyna z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki zdobyła złoto w konkurencji 50 m stylem dowolnym kobiet (wiek od 36 lat). Ponadto, st. szer. spec. Piotr z 11 batalionu lekkiej piechoty Białystok zdobył brąz w konkurencji 100 m stylem klasycznym (mężczyźni do 35 lat), a szer. Mateusz z 14 batalionu lekkiej piechoty Hajnówka zdobył brąz w konkurencji 100 m stylem motylkowym (mężczyźni do 35 lat). Szer. Bartosz z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki również zdobył brąz, ale w konkurencji 50 m stylem motylkowym (mężczyźni od 36 lat).

Warto podkreślić, że w zawodach uczestniczyli zarówno obecni, jak i byli zawodnicy klubów sportowych. Jednym z uczestników, który jest również wielokrotną mistrzynią Wojska Polskiego w pływaniu, jest szer. Katarzyna z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki. 

W klasyfikacji generalnej reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła zaszczytne drugie miejsce. Wyprzedziła ją tylko 14 Zachodniopomorska Brygada OT, która zdobyła złoto z wynikiem 444 punktów. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady OT zdobyła imponujące 388 punktów, a trzecie miejsce zajęła 2 Lubelska Brygada OT z wynikiem 363 punktów.

Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Pływaniu miały na celu nie tylko wyłonienie najlepszych sportowców w tej dyscyplinie, ale również propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie żołnierzy do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej. To wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do podkreślenia poziomu wyszkolenia sportowego wśród żołnierzy oraz środowisk wojskowych.

Fot. 1PBOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zawody strzeleckie na Suwalszczyźnie z międzynarodowym akcentem

Na strzelnicy "Borek" koło Sejn, w niedzielę 26 marca,...

Suwalczanin dwukrotnie na podium

Żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej - st. szer....

Jarosław Zieliński: Nie wiemy, ile mamy czasu. Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

To oferta dla tych osób, które nie pełniły służby wojskowej,...

Z regionu: Bezzałogowce FlyEye w powietrzu przez 1000 godzin na granicy polsko-białoruskiej

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od ponad siedmiu miesięcy prowadzą...