Reklama

Suwałki zrealizują zielone inwestycje za prawie 1 mln euro

Data:

- Reklama -

Miasto Suwałki oraz suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) przygotowały cztery projekty, które zostaną sfinansowane w ramach Programu Transgranicznego Polska – Litwa. W sumie na te inwestycje przeznaczona zostanie kwota niemal 1 000 000 euro.

Projekt: „Poprawa stanu zielonej infrastruktury na obszarach miejskich w regionie transgranicznym”

Pierwszym z projektów jest inwestycja w zieloną infrastrukturę. W ramach tego projektu zostanie stworzony Ogród Sensoryczny na bulwarach nad rzeką Czarna Hańcza w Suwałkach. To miejsce będzie służyć nie tylko jako przestrzeń rekreacyjna, ale także edukacyjna. Dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach będą mogły uczestniczyć w zajęciach sensorycznych i warsztatach ekologicznych, które pomogą zrozumieć i docenić wartość przyrody.

Dodatkowo, projekt obejmuje szkolenia dla pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, które dotyczyć będą zmian klimatu, diagnostyki i inspekcji drzew. Zakupiony zostanie także sprzęt do pielęgnacji ogrodu, w tym ciągnik rolniczy i samojezdna kosiarka. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 410 390,46 euro.

Projekt: „Green Minded Cooperation”

Kolejny projekt skupia się na ekologicznych innowacjach w gospodarowaniu odpadami. Miasto Suwałki otrzyma dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego do odbioru śmieci z ulicznych koszy miejskich. Ponadto, wiaty śmietnikowe zostaną wyposażone w zamki elektroniczne, co przyczyni się do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa systemu gospodarki odpadami. Kwota dofinansowania wynosi w tym przypadku 104 741,31 euro.

Projekt: „Sportowe pogranicze – promocja sportu i zdrowego stylu życia w regionie pogranicza”

Ten projekt skupia się na promocji sportu i zdrowego stylu życia w regionie transgranicznym. Planowane są liczne inicjatywy, w tym organizacja obozu bokserskiego oraz czterech imprez biegowych dla dzieci i dorosłych, odbywających się w różnych porach roku. Z myślą o mieszkańcach zostaną także zorganizowane otwarte treningi biegowe, a także konsultacje trenerskie i dietetyczne, które pomogą w promocji aktywności fizycznej.

Projekt obejmuje także zakup sprzętu sportowego, takiego jak ring treningowy, worki treningowe, stroje sportowe, rowery spinningowe, urządzenia do pomiaru parametrów ciała oraz sprzęt do biegania, w tym sprzęt do elektronicznego pomiaru czasu, obuwie do biegania i oznakowanie tras biegowych. Kwota dofinansowania wynosi 105 291,00 euro.

Projekt: „Wzmacnianie współpracy pomiędzy krajami i podejmowanie wspólnych działań na rzecz ograniczania zanieczyszczeń środowiska oraz wdrażanie działań zapobiegawczych na rzecz ochrony środowiska”

Ostatni projekt dotyczy działań na rzecz ochrony środowiska i współpracy między krajami. PWiK w Suwałkach otrzyma dofinansowanie na doposażenie laboratorium, poprzez zakup różnego rodzaju urządzeń do badania ścieków. Planowane jest także unowocześnienie stacji zlewczej w oczyszczalni ścieków dla pojazdów dostarczających ścieki oraz modernizacja systemu sterowania procesami oczyszczania ścieków. Kwota dofinansowania wynosi 374 427,89 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...