Reklama

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Data:

- Reklama -

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad Czarną Hańczą, czytelnicy portalu wyrażali swoje zainteresowanie inwestycją, zastanawiając się nad kosztami związanymi z tym niewielkim obiektem. Dlaczego tężnia, o stosunkowo małych gabarytach, okazała się tak kosztowna? Jakie były główne koszty związane z jej realizacją?

Inwestycja w tężnię solankową była jednym z projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy, uczestnicząc w głosowaniu, wybrali tę konkretną inwestycję, swoimi głosami przyznając środki na jej realizację. Jak podkreśla Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach: – Przy głosowaniu suwalczanie mieli świadomość zarówno rozmiarów obiektu (8 m x 1,5 m x 3,5 m), jak i kosztów, które początkowo oszacowano na 900 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że był to jeden z tzw. „dużych” projektów.

W trakcie postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę, który zaoferował znacznie niższą cenę niż początkowo przewidywano. Cena za realizację inwestycji wyniosła 460 975 złotych netto (567 tys. zł brutto). Koszty przedsięwzięcia zostały określone przez wykonawcę na podstawie materiałów dostępnych w postępowaniu przetargowym, który obejmował dokumentację oraz roboty budowlane.

Tężnia solankowa cieszyła się dużym zainteresowaniem w okresie majówki. Jednak, jak szybko zaobserwowano, jej działanie było w pewien sposób ograniczone. Co było przyczyną tej awarii?

Według informacji udostępnionych przez Wydział Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji, podczas majówki tężnia działała zgodnie z założeniami. Konieczna była jedynie korekta podłączenia zasilania pompy oraz uzupełnienie solanki. Pierwszy z tych czynników nie miał wpływu na funkcjonowanie obiektu. Tężnia, zgodnie z postanowieniami gwarancji, zostanie naprawiona przez wykonawcę w terminie 14 dni od zgłoszenia usterki.

Czy istnieje możliwość powiększenia lub rozbudowy tężni o kolejne elementy? Owszem, ale obecnie nie ma konkretnych planów dotyczących jej powiększenia lub rozbudowy.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia będzie monitorowana

Obecnie prowadzona jest analiza techniczna instalacji monitoringu tężni solankowej....

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...