Reklama

Domki dla jeży w Suwałkach już są

Data:

- Reklama -

W ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 rozpoczęła się realizacja projektu pod nazwą „Domki dla jeży w Suwałkach”. To przedsięwzięcie ma na celu poprawę warunków bytowych jeży, które zamieszkują miejskie tereny. Jeże, jak wiele innych zwierząt, potrzebują odpowiedniego schronienia, aby przetrwać trudne zimowe warunki. Domy dla jeży mają być solidne, chroniące przed opadami śniegu, mrozem oraz ewentualnymi zagrożeniami ze strony kun, dzikich kotów i psów.

Fot. ZDiZ w Suwałkach

W odpowiedzi na te potrzeby, na terenie miasta Suwałki planuje się ustawienie aż 40 domków dla jeży. Te specjalnie dostosowane schronienia pojawią się w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta – w parkach, na skwerach i bulwarach nad Czarną hańczą. Zostaną ustawione w spokojnych miejscach, osłoniętych od wiatru, pod koronami drzew czy innymi naturalnymi osłonami.

Jest to ważny krok w kierunku ochrony dzikich mieszkańców Suwałk i wspierania różnorodności ekosystemu miasta. Jeże odgrywają znaczącą rolę w utrzymaniu równowagi przyrodniczej, przyczyniając się do kontroli populacji owadów. Zapewnienie im bezpiecznych schronień jest kluczowe dla zachowania harmonii w przyrodzie.

Jeże są zwierzętami chronionymi, dlatego nie wolno ich brać na ręce ani przynosić do domów. Warto pamiętać, że nasze starania w ochronie tych uroczych stworzeń przyczyniają się do lepszego życia nie tylko dla nich, ale także dla całego ekosystemu Suwałk.

Projekt „Domki dla jeży w Suwałkach” to doskonały przykład tego, jak lokalna społeczność może zaangażować się w ochronę przyrody i przyczynić się do poprawy warunków życia dzikich zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pierwsze projekty z SBO 2024 już na etapie przetargów

Suwałki wkraczają w nowy etap realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego!...

Suwalski Budżet Obywatelski 2024: Oto zwycięskie projekty!

W poniedziałek, 30 października 2023 roku, podczas konferencji prasowej...

Głosuj na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Mieszkańcy Suwałk ponownie mają okazję wpłynąć na przyszłość swojego...

Na co zagłosujemy? Na liście SBO głównie budowy dróg i remonty ulic

Suwalski Budżet Obywatelski na rok 2024 zbliża się do...