Druga runda Lotto Ekstraligi Badmintona

Data:

W drugiej kolejce Lotto Ekstraligi Badmintona, która odbyła się zgodnie z planem w poniedziałek, 23 października 2023 roku, klub SKB Litpol Malow Suwałki odniósł imponujące zwycięstwo. Suwalczanie nie stracili żadnego seta i zdominowali rywali z AZS AGH Kraków, opuszczając Kraków z kompletem punktów.

Rozpoczęliśmy od gier podwójnych, gdzie nasi zawodnicy w pełni zdominowali swoich przeciwników. Anastasiya Khomich i Karolina Szubert wywalczyły zwycięstwo nad parą Julia Pławcek/Dominika Guzik-Płuchowska z wynikiem 15:9, 15:2. Równolegle na sąsiednim korcie odbył się mecz debla męskiego, w którym Przemysław Szydłowski oraz debiutujący w SKB Leo Rossi pewnie pokonali parę Marcina Kalitka/Tomasz Persona wynikiem 15:7, 15:11.

Następnie przyszedł czas na gry pojedyncze mężczyzn, gdzie nasi zawodnicy, Andrzej Niczyporuk oraz Mikołaj Szymanowski, zaprezentowali się znakomicie, wygrywając swoje pojedynki, nie pozwalając przeciwnikom zdobyć więcej niż 9 punktów w secie.

Kolejnymi rozgrywanymi meczami były gry pojedyncze kobiet, gdzie również nie było niespodzianki. Anastasiya potwierdziła swoją dominację, zwyciężając nad Dominiką Guzik-Płuchowską, a Ulyana nad Aleksandrą Kurkiewicz.

Ostatnim starciem był mecz mieszany, w którym połączenie doświadczenia z młodością przyniosło efekty. Na korcie stanęli Kamila Augustyn i Leo Rossi, a przeciwnikami byli reprezentanci AZS AGH Kraków, Marcin Kalitka oraz Julia Pławecka. Po zaciętym spotkaniu, zwycięstwo przypadło suwalczanom, którzy wygrali 15:13, 15:13.

Skład drużyny SKB Litpol – Malow Suwałki to: Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Michał Sobolewski, Leo Rossi, Mikołaj Szymanowski, Andrzej Niczyporuk i Przemysław Szydłowski. Trenerem jest Jerzy Dołhan.