Reklama

IV Konferencja Medyczna „Zadbaj o zdrowie z CardioVitą”: Nowe metody leczenia i wartość współpracy

Data:

- Reklama -

W czwartek, 19 października w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach odbyła się IV Konferencja Medyczna „Zadbaj o zdrowie z CardioVitą”. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez lek. Adama Gorlo, który podkreślił, że głównym celem konferencji było popularyzowanie nowych metod leczenia oraz promowanie współpracy między specjalistami z różnych dziedzin medycyny.

Na zdj. głównym od lewej: dr hab. Marcin Kożuch, prof. dr hab. Karol Kamiński, prof. dr. hab. Andrzej Głowniak, lek. Adam Gorlo – organizator konferencji

Materiał partnera.

Konferencja zgromadziła ekspertów z dziedziny medycyny, na co dzień współpracujących z Poradnią Medyczną Cardiovita, którzy omówili różne aspekty chorób i ich leczenia, obejmujące zarówno zagadnienia kardiologiczne, jak i niekardiologiczne. W trakcie wydarzenia poruszono szereg kluczowych kwestii.

Profesor dr hab. Karol Kamiński, Kierownik Zakładu Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, wygłosił prelekcję pt. „Niewydolność serca czy to zawsze znaczy to samo?”. W swoim wystąpieniu omówił nowe wytyczne leczenia niewydolności serca z zachowaną frakcją wyrzutową.

Profesor dr hab. Andrzej Głowniak z Katedry i Kliniki Kardiologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, skoncentrował się na temacie migotania przedsionków w wystąpieniu pt. „Jak powinno się leczyć migotanie przedsionków? Kiedy warto rozważyć leczenie inwazyjne?”. Prelegent przedstawił innowacyjne metody terapeutyczne w tej dziedzinie.

Dr hab. Marcin Kożuch z Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku skupił się na przewlekłych zespołach wieńcowych, prezentując „Aktualną strategię leczenia pacjentów z przewlekłymi zespołami wieńcowymi.”

Kolejnym istotnym zagadnieniem była onkologia. Dr n. med. Mariusz Ciemerych, Ordynator Oddziału Uroonkologii Białostockiego Centrum Onkologii omówił „Diagnostykę i leczenie nowotworów układu moczowego”, podkreślając znaczenie nowoczesnych metod terapeutycznych w tej dziedzinie.

W kontekście diagnostyki obrazowej, lek. Tomasz Chrostowski z TMS Diagnostyka i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego podkreślił rolę nowoczesnych technologii w diagnostyce kardiologicznej, zwłaszcza tomografii tętnic wieńcowych, która umożliwia dokładne wykrycie zmian naczyniowych. Dzięki niej można skutecznie ocenić ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń sercowo-naczyniowych. Jego wystąpienie nosiło tytuł „Możliwości i ograniczenia współczesnej tomografii komputerowej w diagnostyce kardiologicznej.”

Podczas konferencji eksperci podkreślali znaczenie współpracy między różnymi dziedzinami medycyny oraz dostępu pacjentów do kompleksowej opieki i odpowiedniego leczenia. IV Konferencja Medyczna „Zadbaj o zdrowie z CardioVitą” była wydarzeniem, które przyczyniło się do popularyzacji nowych metod leczenia i podniesienia świadomości zdrowotnej w regionie Suwalszczyzny.

To coroczne wydarzenie odgrywa coraz większą rolę w integracji środowiska kadr medycznych, dostarczając najnowszej wiedzy i informacji na temat nowoczesnych metod leczenia. Jednak równie istotne jest to, że konferencje takie jak ta mają ogromne znaczenie dla samych pacjentów. Dając lekarzom dostęp do wiedzy na temat nowoczesnych terapii i diagnostyki, pozwalają im skuteczniej leczyć.

Dzięki konferencjom medycznym lekarze dowiadują się więcej o dostępnych, nowych opcjach leczenia, co może poprawić jakość opieki zdrowotnej i skrócić czas oczekiwania na diagnozę oraz samo leczenie. Popularyzacja nowych metod terapeutycznych oraz rozwijanie współpracy między różnymi specjalistami mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia pacjentom kompleksowej i efektywnej opieki medycznej.

IV Konferencja Medyczna „Zadbaj o zdrowie z CardioVitą” to nie tylko wydarzenie dla specjalistów medycznych, ale także inwestycja w zdrowie i dobro pacjentów. Popularyzacja wiedzy na temat nowoczesnych metod leczenia oraz znaczenie współpracy medycznej wpłynie na podniesienie standardów opieki zdrowotnej i zwiększenie świadomości zdrowotnej w społeczeństwie.

Fot. Barbara Kwiatkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nasz wywiad wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Kryształowe Pióra”

Tegoroczna edycja konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta....

Holistyczne podejście do zdrowia kluczem do sukcesu. Wywiad z lek. Kamilem Zarębą, ginekologiem, andrologiem

Od września Poradnia Medyczna “CardioVita” w Suwałkach rozszerza ofertę...

15 lat Stowarzyszenia „Nad Czarną Hańczą”: Jubileusz z Krzysztofem Daukszewiczem

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Nad Czarną Hańczą" właśnie obchodził swoje...

Hotel Loft 1898 w Suwałkach ma cztery gwiazdki

Hotel Loft 1898 w Suwałkach jest pierwszym tak prestiżowym...