Reklama

„Poprzednie życie”: Miłość, przeszłość i nowy początek na ekranie

Data:

- Reklama -

W wtorek, 24 października o godzinie 19:30, w Cinema Lumiere w cyklu Kino Konesera, zostanie zaprezentowany film „Poprzednie życie”. To fascynujące love story, które odświeża klasyczne zasady ekranowego romansu, uwodzące z sukcesem widzów Sundance, Berlinale. To historia, która goi złamane serca, przywraca nadzieję na miłość, łączy przeszłość z przyszłością i uczy nas, że można rozstać się bez gniewu, z wiarą w nowy początek. „Poprzednie życie” osiąga niemożliwe – sprawia, że zakochujemy się w każdym z trzech głównych bohaterów.

#PodNaszymPatronatem

Film opowiada o koreańskim przekonaniu zwanym „In-Yun,” które mówi, że ludzie zbliżają się do siebie, ponieważ ich dusze spotkały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej, ale los rozdzielił ich jako dzieci. Dzięki mediom społecznościowym odnajdują się po latach i ich miłosna oraz migrancka odyseja prowadzi ich aż do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung jest świeżo upieczonym singlem. Pytanie „co by było, gdyby?” unosi się w ich umysłach, a także w umyśle męża Nory (John Magaro), który jest zaskoczony nagłą wizytą Koreańczyka.

„Poprzednie życie” to historia rozciągnięta między Nowym Jorkiem a Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością. To opowieść, której towarzyszy echo buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym aspektem relacji.

Materiały prasowe.

Nie jest to przypadkowe nawiązanie, że reżyserka „Poprzedniego życia,” Celine Song, pochodzi z Korei Południowej. Historia ta oparta jest na jej własnych doświadczeniach i mówi o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. Przenosi nas w świat nieuchwytnej tęsknoty za poprzednim życiem, którą każdy z nas nosi w sercu.

W rozmowie o filmie Song mówi: „Siedziałam między tymi dwoma mężczyznami, o których wiem, że kochają mnie na różne sposoby, w dwóch różnych językach i dwóch różnych kulturach. I jestem jedynym powodem, dla którego w ogóle ze sobą rozmawiają. Jest w tym coś podobnego do science fiction. Czułam się tak, jakbym mogła przekroczyć kulturę, czas, przestrzeń i język.”

Jej film opowiada o trzech osobach, które starają się być dorosłe i przetrwać intensywne spotkanie dzięki miłości i szacunkowi, starając się nie ranić siebie nawzajem. To nie jest płaska historia o wyborze między dwoma mężczyznami, ale opowieść o ludziach, którzy próbują zrozumieć siebie nawzajem i związać przeszłość z teraźniejszością, tworząc jednocześnie nadzieję na przyszłość.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu POPRZEDNIE ŻYCIE w Cinema Lumiere, wystarczy do 22 października do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaką grę wykorzystała Celine Song do wyreżyserowania jednej ze sztuk teatralnych? Bilety wygrywają: Diana Kotarska i Małgorzata Maczek.

Pokaz filmu „Poprzednie życie” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Marcowe „Kino konesera”: Wygraj bilety na film „Impresjoniści”

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą...

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...