Reklama

Sukces sportowców podczas XX Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona

Data:

- Reklama -

Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, na którym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli aż 9 medali!  Podczas turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19.

Jako pierwsi turniej zakończyli nasi młodzicy młodsi, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal wywalczyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Następny medal w tej kategorii dorzuciła Róża wraz z Agatą Szeligą w grze podwójnej dziewcząt.

Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne medale zapewnili nam zawodnicy w kategorii juniorzy w kategorii do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła nasza zawodniczka Hanna Niczyporuk a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova. Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko, grający w parze z Igorem Skolimowskim. Następne medale wywalczyły nasze juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova, grając w parze z Antoniną Cybulką zdobyły złoty medal, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Hanna Niczyporuk grająca w parze z Aleksandrą Wilczewską.

Ostatnią kategorią turniejową była kategoria Elity, w której Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn, grając w parze z Tymoteuszem Malikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wkrótce Malow Yonex Festiwal Badmintona – największy młodzieżowy turniej w Europie

W dniach 15-17 marca w Suwałkach odbędzie się jedno...

Suwalskie kluby z dofinansowaniem

Kluby sportowe Ślepsk Malow Suwałki i Suwalski Klub Badmintona...

Badmintoniści na fali

W zakończonych w ten weekend Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity...

Przed nami 5 Runda Lotto Ekstraligi Badmintona

Lotto Ekstraliga Badmintona powraca w swoim najlepszym wydaniu! Już...