Reklama

Trwa nabór do XIX Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

Data:

- Reklama -

Już po raz dziewiętnasty w Suwałkach odbędą się Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Ta wyjątkowa impreza, która co roku przyciąga utalentowanych aktorów oraz miłośników teatru, odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2023 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję dla młodzieży, dorosłych, amatorów i zawodowców (studentów szkół teatralnych, aktorów) do zaprezentowania swojego monodramu i zdobycia prestiżowej nagrody.

Spotkania konkursowe odbędą się w dniach: 7-9 grudnia 2023 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. To malownicze miejsce stworzy wyjątkową atmosferę dla uczestników i widzów, zapewniając tym samym doskonałe warunki do prezentacji monodramów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają zarówno utalentowaną aktorsko młodzież, jak i dorosłych w różnych kategoriach wiekowych, obejmując młodzież w wieku 14–19 lat, dorosłych, amatorów oraz zawodowców, czyli studentów szkół teatralnych oraz aktorów zawodowych.

Co trzeba przygotować?

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przygotować monodram oparty na dowolnym materiale literackim. Istnieje możliwość wykorzystania głosu z off-u, multimediów oraz muzyki wykonywanej na żywo. Ważne jest, aby spektakl posiadał warstwę słowną lub wizualną, czytelną dla obcojęzycznego odbiorcy. Czas trwania spektaklu jest zróżnicowany w zależności od kategorii wiekowej uczestników:

  • Młodzież w wieku 14–16 lat: do 20 minut
  • Młodzież w wieku 16–19 lat: do 30 minut
  • Dorośli amatorzy: do 45 minut
  • Aktorzy zawodowi: do 60 minut

Jak zgłosić chęć udziału (więcej informacji tutaj)?

Aktorzy i zespoły teatralne mają czas w II terminie do 31 października 2023 roku. W celu zgłoszenia uczestnictwa, należy przesłać płytę DVD z zarejestrowanym spektaklem oraz wypełnioną kartą zgłoszenia na adres Suwalskiego Ośrodka Kultury z dopiskiem „Pegaz”. Jury dokona kwalifikacji spektakli i poinformuje o zakwalifikowaniu spektaklu drogą mailową lub telefoniczną do 10 listopada 2023 roku. Wykonawcy zakwalifikowanych monodramów zobowiązani są przesłać oficjalne potwierdzenie uczestnictwa oraz materiały informacyjno-reklamowe spektaklu do 17 listopada 2023 roku.

Do realizacji spektaklu można wykorzystać jedynie standardowe rekwizyty, takie jak stół, krzesła, wieszak i lustro (o ile zostały ujęte w załączniku nr 1 do karty zgłoszenia).

Jury konkursu oceni wiele aspektów, w tym niewidoczną ingerencję instruktora/reżysera, prawdziwość wypowiedzi i jej zgodność z osobowością oraz wiekiem wykonawcy, umiejętność przekazania treści, dobór repertuaru, odkrywczość, oryginalność, dykcję, uzasadnioną ekspresję gestu, ruchu, mimiki i słowa.

Nagrody

Laureatom konkursu przyznane zostaną atrakcyjne nagrody pieniężne, statuetki oraz dyplomy. Ostateczną decyzję w sprawie podziału nagród podejmuje jury. Organizator zobowiązuje wykonawców do osobistego odbioru dyplomów i statuetek.

Dodatkowe informacje

Biuro Organizacyjne konkursu znajduje się pod adresem: Suwalski Ośrodek Kultury ul. Papieża Jana Pawła II 5 16‑400 Suwałki Tel. +87 563 85 33 Strona internetowa: www.soksuwalki.eu/o-zlota-podkowe-pegaza

Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników teatru do zaprezentowania swojego talentu i zdobycia cennego doświadczenia. To także świetna okazja do spotkania innych pasjonatów teatru i wymiany doświadczeń. Zachęcamy wszystkich utalentowanych aktorów do wzięcia udziału w tym prestiżowym konkursie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...