Reklama

Odznaczenia i awanse. Uroczysta odprawa funkcjonariuszy Aresztu Śledczego z okazji Święta Niepodległości

Data:

- Reklama -

W piątek, 17 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia odbyła się uroczystość odprawy służbowej funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Suwałkach, połączona z nadaniem odznaczeń oraz przyznaniem awansów kilkudziesięciu mundurowym. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie związane z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie tej uroczystości mundurowi zostali uhonorowani brązowymi krzyżami zasługi, awansowani na wyższe stopnie służbowe w ramach Służby Więziennej oraz odznaczeni za zasługi dla więziennictwa. To wydarzenie miało na celu docenienie zaangażowania tych osób w służbie dla bezpieczeństwa państwa polskiego.

Jednym z najważniejszych momentów było mianowanie majora Marka Sowulewskiego na stanowisko zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Suwałkach oraz awans majora Arkadiusza Kawałka, dyrektora AŚ do stopnia podpułkownika.

Uroczystość została wzbogacona przez muzyczne popisy chóru uczniów PSM pod dyrekcją Grzegorza Bogdana. Ponadto, dr Jarosław Schabieński wygłosił prelekcję na temat pokolenia „niepokornych”.

Przyznane odznaczenia: Brązowe Krzyże Zasługi (RODO – przyp. red.); Srebrne Odznaki za Zasługi dla Więziennictwa (m.in. pułkownik Andrzej Nowakowski, pułkownik Piotr Ziółkowski, dr hab. Sławomir Przybyliński); awansowani do stopnia podpułkownika służby więziennej zostali m.in.: mjr Małgorzata Błażewicz i wspomniany już mjr Arkadiusz Kawałek. W uroczystości wzięli udział również samorządowcy, dyrektorzy i prezesi miejskich instytucji oraz spółek oraz posłowie: Jarosław Zieliński i Jacek Niedźwiedzki.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejna tablica pojawiła się przy rondzie J. Gajewskiego

W Suwałkach, historia i dziedzictwo miasta co jakiś czas...

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...

Jacek Niedźwiedzki z najlepszym wynikiem w Suwałkach (infografika)

Jak głosowali mieszkańcy województwa i Suwałk? Kto otrzymał najwięcej...