Reklama

„Osobliwości sycylijskie” w Cinema Lumiere: Fascynująca podróż do świata dramaturgii

Data:

- Reklama -

Już we wtorek, 28 listopada o godzinie 18:00 Cinema Lumiere zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Kino konesera” – będzie można poddać się magii filmu „Osobliwości sycylijskie”. Produkcja ukazuje epizod z życia wybitnego włoskiego dramaturga Luigiego Pirandella, w którego postać wciela się niezrównany Toni Servillo.

W filmie reżysera Roberta Andò, Pirandello powraca na rodzinną Sycylię, aby uczestniczyć w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Nieoczekiwanie podróż powrotna zostaje opóźniona z powodu pogrzebu ukochanej niani bohatera. To właśnie w tym czasie dramaturg boryka się z twórczym impasem, próbując znaleźć inspirację do nowego utworu.

Los skieruje go w stronę Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy prowadzących lokalną amatorską trupę teatralną. Ta niezwykła znajomość stanowi komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła Pirandello. Zafascynowany widokiem tego mikrokosmosu, dramaturg otwiera się na nowe pomysły, co stopniowo prowadzi go do znalezienia inspiracji dla swojego opus magnum, słynnego dramatu „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.

Film opowiada fabularyzowaną biografię Luigiego Pirandella w niezwykle przystępny sposób, umożliwiając widzom zanurzenie się w świecie jednego z najwybitniejszych dramaturgów XX wieku. Toni Servillo w roli głównej dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Recenzje filmu zachęcają do jego obejrzenia. Vittoria Scarpa z Cineuropa opisuje, że „Rzeczywistość i fikcja, dramat oraz komedia zgrabnie łączą się w filmie Andò”, podkreślając trafność tytułowej „osobliwości”. Natomiast według Amalfistyle, choć Servillo wciela się w Luigiego Pirandella, to „po raz kolejny gra samego siebie”, co stanowi istotny element w odbiorze filmu.

Reżyser Roberto Andò, urodzony w Palermo w 1959 roku, ma bogate doświadczenie zarówno w reżyserii filmowej, teatralnej, jak i dokumentalnej. Jego praca została doceniona na wielu festiwalach filmowych, a film „Osobliwości sycylijskie” jest kolejnym wspaniałym przykładem zabawnej narracji połączonej z głębią tematyczną.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu „Osobliwości sycylijskie” w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy do 26 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Który film Roberta Andò zdobył we Włoszech tytuł filmu roku?

Bilety wygrywają: Małgorzata Balczeniuk i Grażyna Balczeniuk.

Pokaz filmu „Osobliwości sycylijskie” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Marcowe „Kino konesera”: Wygraj bilety na film „Impresjoniści”

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą...

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...