Reklama

Sukces Pawła Górniaka: Ścieżka dźwiękowa do gry „Wingspan” ze Złotą Płytą

Data:

- Reklama -

Polski kompozytor Paweł Górniak podzielił się na swoim profilu na Facebooku ekscytującą nowiną dotyczącą ścieżki dźwiękowej do gry „Wingspan” („Na skrzydłach”). Świat dźwięków, który skomponował pochodzący z Suwałk twórca, zdobył uznanie międzynarodowe.

Źródło: Paweł Górniak, Facebook

Paweł Górniak, autor ścieżki dźwiękowej do tej popularnej gry, podzielił się z fanami radosną informacją, że album z muzyką do „Wingspan” zdobył status złotej płyty. Co jeszcze bardziej zdumiewające, to fakt, że w momencie wręczania tego wyróżnienia, album osiągnął już status płyty platynowej.

Górniak wyraził swoje zdziwienie i radość z faktu, że muzyka do polskiej gry indie zyskała taką popularność na całym świecie. Album zdobył uznanie nie tylko w formie cyfrowej, ale również w wydaniu winylowym, co świadczy o szerokim zasięgu jego oddziaływania. Ponadto, sukces sprzedażowy w Stanach Zjednoczonych podczas Record Store Day oraz kilka milionów streamów na platformie Spotify to kolejne dowody na globalną popularność tej ścieżki dźwiękowej.

Niezwykłe historie płynące od fanów również poruszają kompozytora. Górniak podkreślił, że otrzymał wiele maili od ludzi z różnych kontynentów, opowiadających o tym, jak muzyka z „Wingspan” stała się ważnym elementem ich życia. Niektóre pary poznawały się, słuchając tego soundtracku, inne wybierały utwory z albumu na swoje śluby. Były też historie o relaksie przy dźwiękach albumu przed narodzinami pierwszego dziecka, a teraz te same pary wspólnie słuchają go w powiększonym składzie rodziny.

Złota płyta już jest w studiu kompozytora. Przypomnijmy, że to nie pierwsze wyróżnienie, jakie Paweł Górniak otrzymał za swoją wyjątkową twórczość. Kompozytor jest zdobywcą prestiżowej nagrody Hollywood Music in Media Award (czytaj poniżej).

Paweł Górniak z nagrodą Hollywood Music in Media Award

Paweł Górniak i Maciej Orłoś – goście „no to OSOBOWOŚĆ” w ramach notofest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Paweł Górniak i Maciej Orłoś – goście „no to OSOBOWOŚĆ” w ramach notofest

Festiwal „notofest” daje widzom możliwość obejrzenia wartościowych filmów, ale...

W sierpniu filmowy „notofest” (audio)

Pokazy ponad 30 filmów, spotkania z twórcami i aktorami, rozmowa...

Paweł Górniak z nagrodą Hollywood Music in Media Award

Pochodzący z Suwałk kompozytor muzyki filmowej, Paweł Górniak (na...

Krótkometrażowy „Wojtek” najlepszym filmem suwalskiego Festiwalu Filmowego

Stowarzyszenie "Chill & Luzz" z Suwałk skoczyło na głęboką...