Reklama

Włócznia Jaćwingów – rozpoczął się nabór wniosków

Data:

- Reklama -

Miłośnicy kultury, przedsiębiorcy, działacze społeczni oraz wszyscy Ci, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój Suwałk, mają szansę na uznanie i wyróżnienie. Miasto rozpoczyna nabór wniosków do Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów za rok 2023. Nagroda, istniejąca już od dwóch dekad, jest jednym z najważniejszych wyróżnień w Suwałkach.

Od czasu ustanowienia nagrody, ponad 100 osób, firm, instytucji oraz stowarzyszeń zasłużonych dla społeczności miasta zostało uhonorowanych statuetką. To świadczy o prestiżu tego wyróżnienia, które ma na celu docenienie zaangażowania i wkładu w rozwój Suwałk.

Regulamin przyznawania Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów jest jasny i precyzyjny. Każdego roku przyznawanych jest pięć nagród, z możliwością otrzymania „diamentowej” Włóczni Jaćwingów za szczególne osiągnięcia lub wybitne działania na rzecz miasta. Diamentowi laureaci zostaną także zaproszeni do zasadzenia swojego dębu w specjalnej alei dębów na suwalskich bulwarach, tworząc trwałe ślady swojego wkładu. Trzej zeszłoroczni laureaci Włóczni Jaćwingów będą mieli zaszczyt wybrać trzech tegorocznych laureatów. Pozostałe dwie Włócznie, w tym ta z diamentem, zostaną przyznane przez Prezydenta Suwałk.

10 lutego 2024 roku odbędzie się gala oraz bal w hali Suwałki Arena, podczas której poznamy tegorocznych laureatów. Jednym z głównych punktów wieczoru będzie wyjątkowy koncert w ramach trasy MTV Unplugged, swoje utwory zaprezentuje zespół Organek, którego lider, Tomasz Organek, jest laureatem Włóczni Jaćwingów sprzed dwóch lat.

Oprawę muzyczną balu zapewnią również zespół Sound Like Jazz oraz DJ Adam, gwarantując niezapomnianą atmosferę na parkiecie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w grudniu, a koszt jednego biletu wyniesie 350 zł. Bilety będą dostępne w wyznaczonych punktach oraz online.

Regulamin przyznawania nagrody, w tym Zarządzenie Nr 411/2022 z dnia 9 listopada 2022 roku, można znaleźć na stronie internetowej miasta. Wniosek zgłoszeniowy do pobrania dostępny jest na tej samej stronie; można go złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach lub przesłać wypełniony za pomocą poczty elektronicznej na adres pkp@um.suwalki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

Suwałki w sezonie jesienno-zimowym: Organek Unplugged, Varius Manx i dyskoteka sylwestrowa

Suwalskie instytucje w sezonie jesienno-zimowym przygotowały bogatą ofertę wydarzeń...

Znamy laureatów Włóczni Jaćwingów

W sobotę, 18 lutego poznaliśmy kolejnych laureatów Nagrody Prezydenta...

Włócznia Jaćwingów: Wnioski do końca roku

Do końca grudnia można składać wnioski o nagrodę Prezydent...