Reklama

Zachowajmy Polską Duszę

Data:

- Reklama -

W dniu 11 listopada 2023 roku o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i kultury do uczestnictwa w wyjątkowym koncercie, który będzie nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale również towarzyszyć będzie miejskim obchodom Święta Niepodległości.

Na scenie zabrzmi muzyka w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Cezarego Gójskiego. Ten wieczór będzie także okazją do spotkania z wyjątkowymi solistami, takimi jak Natalia Rogucka-Górska i Michał Sowul. Oprócz tego, widzowie będą mieli okazję podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego oraz kapeli ZPiT „Suwalszczyzna” prowadzonej przez Krzysztofa Krzesickiego. Gościnnie na scenie pojawią się także utalentowane tancerki ze Studia Tańca Dance Zone.

Natalia Rogucka-Górska to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończyła klasę śpiewu solowego pod kierunkiem prof. Jolanty Janucik. Ponadto, zdobyła wykształcenie pedagogiczne na Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie.

Jej talent muzyczny przyniósł jej liczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno jako pianistki, jak i śpiewaczki. Wśród nich warto wymienić udział w II Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach, VIII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garlinowicz w Olsztynie oraz II Festiwalu Piosenki Eleni.

W 2016 roku została uhonorowana stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego za liczne osiągnięcia artystyczne, co stanowiło uznanie dla jej wyjątkowych zdolności. Natalia Rogucka-Górska miała również zaszczyt reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Festiwalu Anny German, gdzie zdobyła drugie miejsce, zachwycając publiczność swoim talentem.

Po festiwalu Natalia kontynuowała swoją karierę artystyczną, regularnie koncertując z repertuarem Anny German. Jej występy obejmowały między innymi występy w TVP Polonia oraz koncerty w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Rok 2023 przyniósł nowy rozdział w jej karierze, kiedy to rozpoczęła działalność w swoim rodzinnym mieście, Suwałkach, gdzie kształci młode talenty w zakresie śpiewu w ramach swojego Studia Piosenki Andante. Jej zaangażowanie w rozwijanie muzycznego potencjału młodych artystów przyczynia się do promocji kultury i sztuki na Suwalszczyźnie.

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

Podczas tego wyjątkowego koncertu, ZPiT Suwalszczyzna zaprezentuje osiem nowych choreografii autorstwa Roberta Śliżewskiego. Publiczność będzie miała okazję podziwiać tradycyjne tańce, takie jak oberki, mazurki oraz kujawiaki. W programie znajdą się również znane polskie utwory patriotyczne w interpretacji Przemysława Turowskiego.

Bilety na koncert można nabyć w cenie 40 zł, a posiadacze Suwalskiej Karty Mieszkańca mogą liczyć na zniżki nawet do 50%. Dokument uprawniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazać przed wejściem na wydarzenie.


Aby wziąć udział w losowaniu zaproszenia dla 2 osób na koncert „Zachowajmy Polską Duszę”, wystarczy do 8 listopada do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Od którego roku Robert Śliżewski współpracuje z ZPiT „Suwalszczyzna”?

Zaproszenie wygrywa Barbara Hołub.

Koncert z cyklu Filharmonia Suwałk: „Zachowajmy polską duszę” z okazji 11 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncert z okazji 3 Maja (wygraj zaproszenie)

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wiosenny koncert z okazji...

Porywające spotkanie z repertuarem Anny German – koncert w SOK-u

Koncerty Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to szczególna propozycja dla melomanów,...

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Wspaniały muzyczny prezent – koncert Sławka Uniatowskiego w Dniu Kobiet

Taka propozycja idealnie trafiła w gust suwalczanek – czarujące...