Reklama

W SOK-u wystąpi Jamiah Rogers

Data:

- Reklama -

W niedzielę, 26 listopada w godz. 19.00 Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników bluesa na wyjątkowy koncert. Na scenie pojawi się utalentowany Jamiah Rogers, urodzony w Chicago multiinstrumentalista.

Na zdj. głównym: Jamiah Rogers, fot. Roman Sobus, materiały promocyjne.

Jamiah Rogers urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago, ale jego muzyczne korzenie sięgają wcześniejszych pokoleń. Jego mama śpiewała, a tata był utalentowanym muzykiem, grającym na gitarze. Od najmłodszych lat Jamiah był otoczony muzyką i nie mogło być inaczej – w wieku trzech lat zaczął grać na perkusji. To były początki fascynacji rytmami i brzmieniami, które szybko przeniosły go w świat muzyki.

Jego muzyczny świat koncentruje się na wielu gatunkach, łącząc bluesa, funka, rocka, reggae, soul i R&B. Inspiracje płynęły od takich wielkich artystów, jak Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters.

Choć początkowo Jamiah skupiał się na grze na perkusji, to w wieku 7 lat rodzice przekonali go do podjęcia nauki gry na gitarze. Ojciec stał się jego nauczycielem i mentorem. Na gitarze i perkusji artysta nie skończył. Jamiah jest multiinstrumentalistą, potrafi grać również na basie, pianinie i organach, ale jego największą miłością pozostają gitara i perkusja.

Już w wieku 16 lat założył swój pierwszy zespół o nazwie „Jamiah on fire & The Red Machine”. To był power trio, w którym grał na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem tworzyli tandem kompozytorsko-producencki, który wydał dwa albumy: „Taking the stage” (2012) i „Winners Never Quit” (2015).

Jamiah Rogers i jego zespół koncertują przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale ich talent doceniła również publiczność w Kanadzie i Holandii, gdzie wystąpili na prestiżowych festiwalach muzycznych. W 2018 roku Jamiah objechał Europę jako część zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy „the New Blues Generation”. Niestety, pandemia koronawirusa opóźniła jego plany koncertowe, ale w maju 2022 roku udało mu się zrealizować swoją trasę w Polsce i krajach ościennych. Listopadowy koncert w Suwałkach to jeden z wielu w naszym kraju – jesienią artystę usłyszy także publiczność w Austraii, Czechach i Słowacji.

Jamiah ma na koncie również solowy album zatytułowany „Blues Superman” (2017), który oparty jest na koncepcji superbohatera, mającego za zadanie uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah jest przekonany, że blues ma się dobrze i nie ma mowy o jego umieraniu.

Na koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury Jamiah Rogers przybędzie w towarzystwie doskonałych muzyków:

  • Tyvona Rice’a – gitara basowa;
  • Isaiah Horne’a – perkusja.

Aby wziąć udział w losowaniu zaproszenia dla 2 osób na koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury, wystarczy do 17 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jamiah nagrał album jako dziecko, nominowany i nagrodzony na Chicago Music Awards. Jaki tytuł nosił?

Zaproszenie wygrywa Alicja Woroniecka.

Koncert bluesowy z kwartalnikiem „Twój Blues”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

W tym tygodniu Juwenalia i Noc Muzeów

Wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu jest jednak...

Konkurs Mini Playback Show w Suwalskim Ośrodku Kultury

Święto dziecięcej radości i kreatywności zbliża się wielkimi krokami,...

„Za Kurtynką” z Nońkiem: Przygoda teatralna dla najmłodszych (wygraj zaproszenie)

W magicznym świecie teatru emocje tworzą barwne opowieści! Już...