Reklama

Za nami inauguracja halowej Top Ligi Masters

Data:

- Reklama -

Przez długi, długi czas zawodnicy i kibice nie zapomną inauguracji Top Ligi Masters. Miniony piątek należał do wszystkich tych, którzy postanowili spędzić wieczór w hali sportowej OSiR. Powiedzieć, że pierwsza kolejka była udana, to zdecydowanie za mało. Fantastyczna atmosfera, widowiskowe bramki, zapierające dech interwencje bramkarskie, okrzyki radości i gorycz porażki. To wszystko sprawiło, że wspólnymi siłami udało nam się stworzyć święto futbolu, które miejmy nadzieję w niezmiennym klimacie potrwa aż do końca sezonu!

Pierwszy gwizdek arbitra poprzedziła ceremonia wręczenia nagród drużynom, które w porze letniej rywalizowały na boisku bocznym Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś w ramach cotygodniowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej pod nazwą Top Liga Master. Wśród trzech najlepszych drużyn znalazły się Opakowania Kartex, Skupski Team Sejny oraz FC Amsterdam.

Co więcej, wręczone zostały również nagrody indywidualne. Komisja Ligi postanowiła wyróżnić:

  • Daniela Kukowskiego, nagroda „Najlepszy Strzelec” – 16 bramek w sezonie
  • Arkadiusza Zonia, nagroda „Najlepszy Zawodnik”
  • Piotra Konopkę, nagroda „Najlepszy Bramkarz”

Zanim na dobre kibice zgromadzeni w hali OSiR oddali się piłkarskim emocjom, wieczór poprzedziła część artystyczna. Suwalskiej publiczności zaprezentowała się Maja Krzyżewska, zwyciężczyni Szansy na Sukces, reprezentantka Polski na Junior Eurovision Song Contest w Nicei.

Ruszyła #SuwalskaLigaMistrzów!

Piątkowego wieczoru 14 zespołów zaserwowało zgromadzonym kibicom prawdziwą piłkarską ucztę. W meczu rozpoczynającym pierwszą kolejkę, wicemistrzowie zeszłorocznej RESO Suwałki Football League Szkarnulis Team Sejny zmierzyli się z debiutującą, lecz doświadczoną w rozgrywkach na trawie drużyną Preizol Amsterdam FC. Faworyci nie pozostawili złudzeń, pewnie wygrywając 4-1 po dublecie Adriana Łejmela i bramkach Piotra Leszczyńskiego oraz Wojciecha Bila. Honorową bramkę na konto ekipy w zielonych trykotach ustrzelił Michał Makowski.

Falstart Opakowań Kartex

Wyniku drugiego spotkania z pewnością nie spodziewała się zdecydowana większość kibiców. Niżej notowana Gmina Szypliszki podniosła ciśnienie zawodnikom Opakowań Kartex, wygrywając stosunkiem 2-3. Na trafienia Igora Bobrowskiego, Kamila Kozłowskiego i Szymona Jóźwika faworyci starcia nie znaleźli odpowiedniej recepty. Bramki autorstwa Wojciecha Mickiewicza i Wojciecha Łady okazały się niewystarczające. Pomimo wielu prób, zabrakło odrobiny sportowego szczęścia.

Strzelecka Furia”

Z dobrej strony pokazali się debiutujący w rozgrywkach reprezentanci FC Furioza. W starciu z innym zespołem stawiającym pierwsze kroki w Suwalskiej Lidze Mistrzów zwyciężyli po hat-tricku Wiktora Kowalewskiego i golu Dominika SosnowskiegoGrom Bakałarzewo z pierwszą porażką opuścił parkiet hali sportowej OSiR w nienajlepszych nastrojach. Z pewnością ich ambicje na ten mecz były większe niż jedno celne trafienie Krzysztofa Gajewskiego.

Jednostronny wynik

Bez straty bramki rozprawili się ze swoimi rywalami Skupski Team Sejny oraz 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki. Sejnianie w starciu z Architekt Marta Burakiewicz wykazali się dobrą dyspozycją, czytając grę i umiejętnie przemieszczając się po różnych zakątkach boiska. Choć goniący wynik mieli w meczu swoje szanse, dwie bramki Krzysztofa Wojnowskiego przypieczętowały ostateczny triumf.

Taryfy ulgowej względem suwalskiego El-Dan’u nie zastosowali „Wojskowi”. Reprezentanci 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki dopisali pierwsze trzy punkty po trzech bramkach autorstwa Radosława Gulbierza, Tomasza Jarząbskiego i Rafała Saładonisa. W jednostronnej batalii wygrało doświadczenie, którego świętującym zwycięstwo odmówić nie można.

O jednostronnym wyniku nie można powiedzieć w przypadku potyczki pomiędzy Techniką Grzewczą „ZUH” i Porta Active Team. Reprezentanci obydwu drużyn strzelali dwukrotnie – Damian Ostaszewski, Sebastian Jankowski oraz Paweł Fajkowski „na bis”. Tym samym padł pierwszy remis, a co za tym idzie podział punktowy.

Doświadczenie nie zawsze górą

W ostatniej potyczce pomiędzy Gminą Suwałki a drużyną „Teraz Wschód” kibice nie mogli narzekać na nudę. Pomimo późnej godziny rozgrywania meczu, okraszone siedmioma bramkami widowisko wynagrodziło fanom futbolu poświęcony czas. Co za tym idzie, w spotkaniu dominowało szybkie tempo gry, a w starciu nie brakowało sytuacji strzeleckich. Beniaminek sprawił nie lada niespodziankę, wygrywając spotkanie z zachowaniem bezpiecznej przewagi. Gmina Suwałki musi jak najszybciej zapomnieć o wpadce przy pracy i skupić się na nadchodzących wyzwaniach.

II kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 8 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią Gmina Suwałki oraz Porta Active Team.

Fot.: Miłosz Kozakiewicz

WYNIKI I KOLEJKI TOP LIGI MASTERS

Szkarnulis Team Sejny 4-1 Preizol Amsterdam FC

Opakowania Kartex 2-3 Gmina Szypliszki

Skupski Team Sejny 2-0 Architekt Marta Burakiewicz

El-Dan Suwałki 0-3 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki

Technika Grzewcza „ZUH” 2-2 Porta Active Team

Gmina Suwałki 2-5 Teraz Wschód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami kolejne rozgrywki Top Ligi Masters

Piłka nożna jest nie tylko sportem, ale również mocno...

Top Liga Masters – za nami IX kolejka

Zwycięstwo Skupski Team Sejny po niezwykle zaciętej rywalizacji, waleczność...

Podsumowanie VIII kolejki Top Ligi Masters

W świecie #SuwalskaLigaMistrzów żadnej z drużyn nie przysługuje taryfa...

Top Liga Masters – roszady w górnej części tabeli

Grad bramek w meczu Gminy Szypliszki z „Wojskowymi”, zmiana...