Reklama

Mariusz Błaszczak w Augustowie: Batalion Saperów wzmocni zdolności 15. Brygady Zmechanizowanej

Data:

- Reklama -

Otwieramy nową jednostkę wojskową, tu w Augustowie. To bardzo ważne miejsce na mapie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na położenie i zagrożenia, jakie czyhają na Polskę. To jest batalion, który wchodzi w skład 15. Brygady Zmechanizowanej, która z kolei jest jednostką 16. Dywizji Zmechanizowanej. Są to jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo północno-wschodniej części naszego kraju – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami w Augustowie.

4 grudnia szef MON spotkał się z żołnierzami 1. Batalionu Saperów 15. Brygady Zmechanizowanej.

Dlaczego ta jednostka powstała? Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie, ale także z jednego bardzo ważnego powodu – żeby zbrodnia obławy augustowskiej nie ponowiła się w przyszłości, żebyśmy nie mieli do czynienia z tego rodzaju zbrodniami.  Wojsko Polskie musi stacjonować tu, w Augustowie. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców regionu, do tego, żeby rozważyć wstąpienie do Wojska Polskiego. Warunki służby są bardzo dobre – uposażenie godne, a nowoczesny sprzęt trafia do wojska. Potrzebujemy młodych patriotów, którzy będą służyć w Wojsku Polskim. Jestem pewien, że ta propozycja spotka się z bardzo dobrym odbiorem. Wiem, że mieszkańcy ziemi augustowskiej to patrioci – zaznaczył szef MON.

Podczas uroczystej zbiórki pododdziałów minister Mariusz Błaszczak wręczył flagę Rzeczypospolitej Polskiej dowódcy pocztu flagowego oraz wręczył decyzję personalną ppłk. Adamowi Goździkowi o wyznaczeniu na stanowisko dowódcy batalionu.

1 Batalion saperów jest jednostką przeznaczoną do zabezpieczenia działań oraz wsparcia inżynieryjnego związku taktycznego (brygady) – zarówno w wymiarze narodowym, jak i sojuszniczym. Jego zasadniczym zadaniem jest zapewnienie dowódcy brygady realizacji zadań wsparcia podległych mu pododdziałów innych specjalności. Batalion zwiększa możliwości oraz wzmacnia potencjał bojowy brygady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

MON potwierdza – na granicy z Białorusią doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej

Po przedstawieniu  przez dowódców i szefów służb  wniosków z...

Minister Mariusz Błaszczak na ćwiczeniach w Płocicznie-Tartak

W piątek, 25 listopada w Płocicznie – Tartak, szef...

Wojsko otrzyma niszczyciele czołgów. Pierwsze trafią do jednostek ulokowanych w przesmyku suwalskim

- Zatwierdziłem umowę ramową w sprawie produkcji wyposażenia Wojska...

Mateusz Morawiecki w Kuźnicy Białostockiej (wideo)

Premier Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej...