Reklama

Poseł po spotkaniu z wojewodą

Data:

- Reklama -

Poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki spotkał się z nowo powołanym wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji, w której znajduje się Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz budowy drogi ekspresowej na odcinku Suwałki-Białystok.

Obecnie próg inwestycyjny “na start” dla Suwałk w SSSE wynosi 80 mln zł. To astronomiczna kwota, która jest barierą nie do przeskoczenia dla większości przedsiębiorców. Ponadto sytuację pogarsza brak poczucia bezpieczeństwa na terenie przygranicznym. Zarówno poseł Niedźwiedzki, jak i wojewoda podlaski zapowiedzieli, że przyjrzą się tej sprawie i będą działali w celu polepszenia warunków inwestycyjnych w Suwałkach.

Padły także obustronne deklaracje podjęcia się walki o budowę drogi ekspresowej na odcinku Suwałki-Białystok. W tej sprawie zgodni są posłowie J. Niedźwiedzki i K. Truskolaski, którzy zapowiadają rozmowy z Rządem i samorządowcami w regionie.

Dodatkowo na spotkaniu podniesiono kwestię nieobecności Suwałk na liście miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, co z kolei skutkuje brakiem możliwości ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe dla suwalskiego samorządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Suwałki dostaną wsparcie z rządowego programu dla pogranicza

Powiat suwalski, sejneński i Suwałki, jako miasto na prawach...

Poseł Jacek Niedźwiedzki interweniuje w sprawie wykluczenia Suwalszczyzny z rządowego programu

Wczoraj pisaliśmy o tym, że w suwalskim Ratuszu odbyła...