Reklama

Firma z Suwałk w czołówce rankingu „Gazele Biznesu”

Data:

- Reklama -

Drugie miejsce w województwie podlaskim w rankingu „Pulsu Biznesu” – „Gazele Biznesu” zajęła firma Va-Varuste Poland, operująca w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która działalność rozpoczęła na terenie inkubatora technologicznego w Parku Naukowym.

– Zaczęliśmy działalność w Polsce w 2014 r., w czteroosobowym składzie. Na początku przeniesiony został tylko jeden proces – szycie. Wycięte elementy tekstylne i części metalowe przyjeżdżały z Finlandii. Szybko przybywało klientów, bo przecież Polska – o czym nie każdy wie – jest największym producentem łodzi motorowych w Europie, a drugim na świecie – wyjaśnia Marcin Szklarek w krótkim wywiadzie udzielonym organizatorowi rankingu – gazecie „Puls Biznes” (czytaj więcej).

Na podium w naszym regionie uplasowały się również: Syntis z Grabówki i KIK z Białegostoku. Na dalszych miejscach rankingu zostały sklasyfikowane między innymi suwalskie przedsiębiorstwa Budopol, Chata 1, Sabo, Kruszbet (szczegóły można znaleźć na stronie „Pulsu Biznesu”).

Gazele Biznesu to najstarszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.

Gazelą Biznesu 2022 mogła zostać firma, która działa nieprzerwanie od co najmniej 2019 r. i miała wówczas przychody na poziomie 3-200 mln zł. W ostatnich trzech latach odnotowała ich wzrost, nie miała straty i udostępnia wyniki finansowe umożliwiając ocenę kondycji. W tegorocznej edycji rankingu (Gazele Biznesu 2022) sklasyfikowanych zostało 4597 firm z całej Polski.

„Gazele Biznesu”: Va-Varuste z najlepszym wynikiem z Suwałk

VA-Varuste, firma z misją działa w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej

Fińska firma przenosi się z Parku Technologicznego do Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Zainwestuje tam ponad 5 mln zł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Forum Biznesowe Pogranicza w tym roku pod hasłem „Wyzwania technologiczne – biznes i samorząd”

Forum Biznesowe Pogranicza to najważniejsza impreza gospodarcza północno-wschodniej Polski....

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...

Powiedz „Nie” nudzie w wakacje! SOWA Suwałki to świat przyjemnych zajęć

Wakacje to czas radości, zabawy i eksploracji. Jeśli szukasz...

Co ciekawego w kulturze? Oto wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu

W tym tygodniu w Suwałkach, Sobolewie, Bryzglu, Starym Folwarku,...