Reklama

Rozpoczynają się ferie w muzeum

Data:

- Reklama -

Ferie zimowe to czas zabawa na śniegu, ale także okazja do przeżycia fascynujących przygód w świecie kultury i historii. W tym roku Muzeum Okręgowe oraz Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przygotowały bogaty program wydarzeń, których celem jest edukacja i rozrywka dla dzieci oraz młodzieży.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Z okazji rozpoczęcia ferii 22 stycznia Muzeum zaprasza na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje karnawałowe na Suwalszczyźnie”. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o tradycjach karnawałowych na wsi i w mieście w XIX i XX wieku. Prezentacja zostanie uzupełniona oglądaniem oryginalnych eksponatów z Działu Etnografii związanych z Bożym Narodzeniem. Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 12:00, a udział w nim jest bezpłatny.

26 stycznia odbędą się zajęcia plastyczne pod hasłem „Martwa natura XXL”. Uczestnicy będą mieli okazję wspólnie stworzyć wielki obraz. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 87 566-57-50 (przewodnicy). Zajęcia trwają od 10:00 do 12:00, a udział jest płatny – 12 zł.

29 stycznia odbędzie się „Konkurs historyczny z dziejów miasta Suwałk”. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Trzy stulecia Suwałk” oraz zwiedzić z przewodnikiem wystawę „Na dziejowym trakcie”. Dodatkowo, przewidziany jest konkurs historyczny z nagrodami. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10:00-12:00, a udział jest bezpłatny.

Na zakończenie ferii, 2 lutego, planowane są zajęcia plastyczne pod hasłem „Kolaż”. Podobnie jak w przypadku innych zajęć plastycznych, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 87 566-57-50 (przewodnicy). Zajęcia trwają od 10:00 do 12:00, a udział jest płatny – 12 zł.

Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Muzeum im. Marii Konopnickiej zaprasza na „Spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”. Zajęcia odbywają się 23 i 25 stycznia, oraz 30 stycznia i 1 lutego, w godzinach 10:00-12:00. Podczas spotkań uczestnicy przeniosą się w magiczny świat wierszy i opowieści Marii Konopnickiej. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat, a udział w nich jest bezpłatny.

Ferie zimowe w muzeach Suwałk to nie tylko doskonała okazja do ciekawej zabawy, ale również świetna szansa na poszerzenie wiedzy i rozwinięcie artystycznych zdolności. Muzea otwierają przed najmłodszymi drzwi do świata historii, kultury i sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konie nad Zalewem Arkadia. Rozpoczął się XXIII Piknik Kawaleryjski

Połowa czerwca to tradycyjnie czas, gdy wielbiciele tradycji ułańskiej...

Kolejny długi weekend przed nami

Zbliża się długi weekend połączony ze świętem Bożego Ciała....

„Nieznana” Konopnicka. Nie na wszystkich wizerunkach jest nasza poetka

Magdalena Wołowska-Rusińska z Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,...