Reklama

Rozpoczynają się ferie w muzeum

Data:

- Reklama -

Ferie zimowe to czas zabawa na śniegu, ale także okazja do przeżycia fascynujących przygód w świecie kultury i historii. W tym roku Muzeum Okręgowe oraz Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przygotowały bogaty program wydarzeń, których celem jest edukacja i rozrywka dla dzieci oraz młodzieży.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Z okazji rozpoczęcia ferii 22 stycznia Muzeum zaprasza na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje karnawałowe na Suwalszczyźnie”. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o tradycjach karnawałowych na wsi i w mieście w XIX i XX wieku. Prezentacja zostanie uzupełniona oglądaniem oryginalnych eksponatów z Działu Etnografii związanych z Bożym Narodzeniem. Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 12:00, a udział w nim jest bezpłatny.

26 stycznia odbędą się zajęcia plastyczne pod hasłem „Martwa natura XXL”. Uczestnicy będą mieli okazję wspólnie stworzyć wielki obraz. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 87 566-57-50 (przewodnicy). Zajęcia trwają od 10:00 do 12:00, a udział jest płatny – 12 zł.

29 stycznia odbędzie się „Konkurs historyczny z dziejów miasta Suwałk”. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Trzy stulecia Suwałk” oraz zwiedzić z przewodnikiem wystawę „Na dziejowym trakcie”. Dodatkowo, przewidziany jest konkurs historyczny z nagrodami. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10:00-12:00, a udział jest bezpłatny.

Na zakończenie ferii, 2 lutego, planowane są zajęcia plastyczne pod hasłem „Kolaż”. Podobnie jak w przypadku innych zajęć plastycznych, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 87 566-57-50 (przewodnicy). Zajęcia trwają od 10:00 do 12:00, a udział jest płatny – 12 zł.

Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Muzeum im. Marii Konopnickiej zaprasza na „Spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”. Zajęcia odbywają się 23 i 25 stycznia, oraz 30 stycznia i 1 lutego, w godzinach 10:00-12:00. Podczas spotkań uczestnicy przeniosą się w magiczny świat wierszy i opowieści Marii Konopnickiej. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat, a udział w nich jest bezpłatny.

Ferie zimowe w muzeach Suwałk to nie tylko doskonała okazja do ciekawej zabawy, ale również świetna szansa na poszerzenie wiedzy i rozwinięcie artystycznych zdolności. Muzea otwierają przed najmłodszymi drzwi do świata historii, kultury i sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...

Konopnicka święci triumfy

Muzeum Okręgowego w Suwałkach odniosło kolejny sukces - zostało...

Projekt muzeum z dużym dofinansowaniem

Wniosek pt. „Transgraniczna droga do nieskończoności wspomnień” (The cross-border...

Początek października – konferencje, spotkania, seanse

Październik zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim...