Reklama

Meliorex ze statuetką Orła Wprost

Data:

- Reklama -

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Meliorex Sp. z o.o. zostało uhonorowana prestiżową nagrodą Orła Wprost w kategorii Firma Rodzinna. To wyjątkowe wyróżnienie stanowi uznanie dla firmy, która nie tylko odniosła sukcesy biznesowe, ale również wpisuje się w ducha zaangażowania społecznego. Meliorex, będąc liderem w branży wodno-kanalizacyjnej, zdobył uznanie dzięki ponad 30-letniemu stażowi działalności i zatrudnianiu ponad 300 pracowników.

Fot. Michał Heller, statuetka dla OiFP w Białymstoku

Firma rozpoczynała jako lokalne przedsiębiorstwo, a dzięki determinacji i wizji rozwoju przekształciła się w przedsiębiorstwo o zasięgu krajowym i międzynarodowym, z powodzeniem zdobywając rynki m.in. w Litwie, Czechach i Mongolii.

Konkurs Orły Wprost to prestiżowe wydarzenie organizowane przez Instytut im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, które uhonorowuje wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, samorządu, kultury, nauki, działalności społecznej oraz wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego regionów. W tegorocznej edycji nagrody trafiły do wyjątkowych laureatów, reprezentujących różne dziedziny.

W kategorii Samorządowiec Regionu wyróżniony został Paweł Wnukowski, radny Województwa Podlaskiego, za aktywność w różnych stowarzyszeniach i instytucjach wspierających rozwój regionu. Kategoria Przedsiębiorstwo Regionu przypadła firmie Suempol Sp. z o.o., której codzienna praca przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki i promocji regionu.

Nagrody Orła Wprost otrzymali również wybitni przedstawiciele nauki, takie jak prof. dr hab. n. med. Wojciech Naumnik, prof. dr hab. n. med. Adam Krętowski, oraz prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp, za ich wkład w rozwój medycyny i edukację.

W dziedzinie kultury wyróżnienie zdobyła Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, będąca największą instytucją artystyczną na północnym wschodzie Polski.

Nagrody trafiły także do osób aktywnie zaangażowanych w działalność społeczną, takich jak Krzysztof Gołaszewski, Burmistrz Łap, oraz płk Wojciech Szczudło, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie, za ich wkład w rozwój społeczności lokalnej.

W kategorii Wsparcie Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Regionu doceniono Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, natomiast w roli Managera Regionu wyróżniony został Sergiusz Martyniuk – twórca, właściciel i prezes firmy Pronar, największego producenta maszyn rolniczych w Polsce i Europie.

Nagroda dla Najbardziej Innowacyjnej Firmy Regionu przypadła Przedsiębiorstwu Budowy Urządzeń i Maszyn INTERTECH Sp. z o. o., które angażuje się w produkcję przyjaznych środowisku maszyn rolniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Barwne spotkanie z litewskim folklorem – niedzielny koncert w SOK-u

Niedzielny (14 kwietnia), wieczorny występ zwieńczył warsztaty tradycyjnych pieśni...

Alicja Lutostańska i Tadeusz Izbicki na Wigrach. Zostali Honorowymi Członkami Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego

Trzecie spotkanie pod hasłem "Zasłużeni dla Wigier", miało miejsce...

Pierwsza przegrana Wigier z sezonie. Remis Lidera

Tak się złożyło, że w 23 kolejce IV ligi...

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...