Reklama

Recenzja książki „Buldożer” autorstwa Moniki Brańskiej (konkurs)

Data:

- Reklama -

„Buldożer” to intrygujący thriller, który prowadzi czytelnika przez zakamarki skomplikowanych relacji. Autorka, Monika Brańska, zgrabnie konstruuje historię Kamili i Filipa, zaczynając od momentu, gdy ich miłość zdaje się być idealna.

Format tej powieści, o wymiarach 121×195, sprawia, że można ją z łatwością zabrać ze sobą wszędzie, co z pewnością docenią miłośnicy dreszczowców i podczytywania książek w każdej wolnej chwili.

Monika Brańska porusza w swojej powieści ważny temat – przemocy w związkach. Opisuje, jak pozornie idealna relacja zamienia się w toksyczne więzienie, gdy jeden z partnerów zaczyna kontrolować drugiego. Autorce udaje się przekazać dramatyzm sytuacji, co trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

Warto zauważyć, że „Buldożer” to debiutancka powieść tej autorki, wydana przez Novae Res. Mimo tego, Brańska prezentuje dojrzałość w pisaniu, bawiąc się elementami psychologicznymi i trzymając w ryzach emocje czytelnika.

„Buldożer” to książka, która porusza, angażuje i skłania do refleksji nad zagadnieniem przemocy w relacjach z najbliższymi zdawać by się mogło osobami. Monika Brańska pokazuje, że nawet pozornie idealna miłość może skrywać mroczne tajemnice.

Psychologia opisuje toksyczne relacje, charakteryzujące się kontrolą, izolacją i przemocą, jako szkodliwe dla zdrowia psychicznego jednostki. Takie sytuacje mogą prowadzić do różnych konsekwencji, w tym problemów emocjonalnych, depresji, czy zaburzeń lękowych. Psychologowie zwracają uwagę na znaczenie zdrowych granic i równowagi w związkach, a także konieczność szacunku i współpracy między partnerami.

Ucieczka z toksycznej relacji wymaga ostrożnego planowania i wsparcia. Oto kilka kroków, które mogą pomóc:

Znajdź wsparcie: Skontaktuj się z przyjaciółmi, rodziną lub specjalistami ds. przemocy domowej. Dziel się swoimi uczuciami i planami.
Zachowaj bezpieczeństwo: Planuj swoje odejście tak, aby było bezpieczne. Ukrywaj swoje zamiary przed agresorem i staraj się zdobyć wsparcie prawnika lub organizacji pomagającej ofiarom przemocy.
Przygotuj plan ucieczki: Znajdź bezpieczne miejsce, gdzie możesz schronić się po opuszczeniu związku. Upewnij się, że masz dostęp do niezbędnych dokumentów, pieniędzy i niezbędnych rzeczy.
Konsultuj się z profesjonalistami: Skontaktuj się z psychologiem, terapeutą czy specjalistą ds. przemocy domowej. Oni mogą pomóc w zrozumieniu sytuacji i opracowaniu długofalowego planu.
Zgłoś przemoc: W przypadku fizycznej przemocy, nie wahaj się skorzystać z pomocy policji. Zgłaszaj incydenty i utrzymuj dokumentację.
Zabezpiecz swoją prywatność: Zmieniaj hasła do kont internetowych i komunikatorów. Dbaj o bezpieczeństwo swojej korespondencji.
Bądź gotowy na reakcję agresora: Oczekuj, że opuszczenie toksycznej relacji może wywołać różne reakcje. W przypadku zagrożenia, podejdź do tego z maksymalnym bezpieczeństwem i ostrożnością.
Pamiętaj, że każda sytuacja jest unikalna, dlatego też ważne jest uzyskanie indywidualnej pomocy od specjalistów i organizacji zajmujących się przemocą domową.

Monika Brańska: Absolwentka Politechniki Białostockiej. Jako studentka wzięła udział w wymianie międzynarodowej, dzięki czemu miała niepowtarzalną możliwość posmakowania kultury hiszpańskiej, studiując na Universidad Politécnica de Cartagena. Dotychczas próbowała swoich sił w korporacji. Prywatnie zadaniowa perfekcjonistka z humorem i dystansem do siebie. Nie lubi siedzieć bezczynnie. Lubi gdy dużo się dzieje. Pomysł na siebie tzn. pisarstwo zrodził się już w okresie dojrzewania. Jednak do momentu urzeczywistnienia się marzeń pozostawał echem w jej głowie. Poza tym pasjonatka rzeczy handmade. Gdyby miała więcej czasu, sama wyczarowałaby meble w swoim domu.


W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać egzemplarzy książki „Buldożer” Moniki Brańskiej. Opowiedz nam (redakcja@niebywalesuwalki.pl), jakie doświadczenie z lektury ostatniej książki miało dla Ciebie największy wpływ – na Twój sposób myślenia i dlaczego? Trzy najbardziej inspirujące odpowiedzi zostaną nagrodzone egzemplarzami najnowszej powieści! Książki wygrywają: Anna Butkiewicz, Jolanta Kowalska, Piotr Łukaszewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wygraj egzemplarze książki „Poza szlakiem” Barbary Korytkowskiej (recenzja)

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym...

Droga z Białegostoku do Ameryki, czyli „Odnajdywanie ojczyzny” Lecha Foremskiego (recenzja)

"Odnajdywanie ojczyzny" Lecha Foremskiego to fascynująca podróż do wnętrza...

Najnowsza książka Edgara Hryniewickiego już w sprzedaży

Z przyjemnością prezentujemy recenzję najnowszej książki Edgara Hryniewickiego -...