Reklama

Po premierze książki „Zasłużyłeś” autorstwa Mariusza Matana. Do wygrania egzemplarze powieści

Data:

- Reklama -

„Zasłużyłeś” to książka napisana przez Mariusza Matana, która przenosi czytelnika w świat chemii, antydepresantów i morderstw. Autor w oryginalny sposób łączy te elementy, tworząc historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymającą w napięciu do samego końca.

Na zdj. głównym: Mariusz Matan, archiwum prywatne

Naukowcy pracują nad tym, aby życie ludzi stało się bardziej komfortowe. Jednak jak połączyć chemię, antydepresanty i morderstwa? Czy ambitny chemik ma coś do ukrycia?

Marcel Kownacki, wykładowca – doktor chemii, ma jasne plany zawodowe. Jego marzeniem jest stworzenie nowoczesnego leku z grupy antydepresantów, który zrewolucjonizuje dotychczasowe osiągnięcia w świecie farmakologii. Na razie jednak Kownacki będzie musiał zmierzyć się z nieoczekiwanymi komplikacjami: z uczelni we Wrocławiu i Białymstoku zaczynają znikać kolejne kobiety – jego studentki. Po pewnym czasie policji udaje się odnaleźć ich ciała. Uwagę śledczych zwraca fakt, że każdą z bestialsko zamordowanych kobiet oprawca opatrzył tajemniczym znakiem. Dziennikarze, wychodząc naprzeciw sensacji, zaczynają nazywać mordercę Tatuażystą, a na kobiety we Wrocławiu i Białymstoku spada trwoga… Wśród podejrzanych zaczyna pojawiać się nazwisko doktora Kownackiego. Czy to zaawansowane prace nad cudownym lekiem stały się przyczyną tych perturbacji, czy naukowiec rzeczywiście ma coś do ukrycia? 

Tuż przed majówką, 28 kwietnia swoją premierę miała książka „Zasłużyłeś” Mariusza Matana – to debiut tego autora. Mieszkaniec naszego regionu chwycił za pióro i przeniósł swój pomysł na papier. Mariusz Matan urodził się w 1982 roku w Sejnach. Z wykształcenia jest ekonomistą, zaś na co dzień pracuje jako nauczyciel w szkole średniej. Jest miłośnikiem podróży i zdrowego stylu życia. Promuje różnorodność zainteresowań i pasji. Jest perfekcjonistą i wierzy w ludzi. Właśnie zrealizował swoje marzenie, wydając książkę przed ukończeniem czterdziestki.

„Zasłużyłeś” to kryminał, który wciąga od pierwszych stron. W trakcie lektury pojawia się wiele zwrotów akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu, zaciekawieniu i oczekiwaniu na to, co wydarzy się dalej. Książka jest dynamiczna dzięki dialogom pomiędzy bohaterami. Te zwykłe – niezwykłe rozmowy wpływają na dobre tempo historii osadzonej we Wrocławiu, w Białymstoku i Augustowie. „Zasłużyłeś” porusza dobrze znane wszystkim tematy, takie jak pragnienie spełnienia marzeń, samotność, miłość, strata, czy też codzienność w czasie pandemii, praca zdalna, ale i trudne kwestie – jak choćby sygnały dotyczące problemów z alkoholem.

Książka Mariusza Matana to nie tylko kryminał, ale także opowieść o emocjach ludzkich i interakcjach. Każda z postaci ma swoją historię i przeżywa wewnętrzne rozterki. Autor starał się, aby czytelnik mógł lepiej poznać i zrozumieć motywacje bohaterów poprzez wspomnienia, historie i dialogi. Czy osiągnął swój cel? Czytelnik sam to oceni.

W książce znajduje się nierozwiązana zagadka – to wyzwanie dla czytających. Interesujący pomysł. Nie lubię książek, które nie stanowią wyzwania umysłowego i w których nie ma miejsca na niedopowiedzenia. Odczułam, że w „Zasłużyłeś” niektóre wątki mogłyby zostać bardziej rozbudowane. Zakończenie, choć w trakcie lektury wydaje się być w pewnym momencie do przewidzenia, wcale oczywiste nie jest. Jest też nawiązaniem do tytułu. Książkę „Zasłużyłeś” czyta się bardzo szybko. Historia wciąga. Ta pozycja powinna przypaść do gustu miłośnikom kryminałów.


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res nasi czytelnicy mogą wygrać w konkursie 3 egzemplarze książki „Zasłużyłeś” Mariusza Matana. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 21 maja do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Podaj tytuły kilku powieści kryminalnych, w których pojawia się wątek farmacji.

Książki wygrywają: Wiktor Dąbrowski, Teresa Niewulis-Sadowska, Barbara Abrycka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zło czai się wszędzie. Recenzja książki „Bicz Pana” Roberta M. Rynkowskiego i konkurs

"Bicz Pana" to kolejna pasjonująca odsłona z serii kryminalno-sensacyjnych...

Wygraj egzemplarze książki „Poza szlakiem” Barbary Korytkowskiej (recenzja)

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym...

Droga z Białegostoku do Ameryki, czyli „Odnajdywanie ojczyzny” Lecha Foremskiego (recenzja)

"Odnajdywanie ojczyzny" Lecha Foremskiego to fascynująca podróż do wnętrza...

Recenzja książki „Buldożer” autorstwa Moniki Brańskiej (konkurs)

"Buldożer" to intrygujący thriller, który prowadzi czytelnika przez zakamarki...