Reklama

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Data:

- Reklama -

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w Suwałkach i na urząd prezydenta miasta. Czesław Renkiewicz, pełniący tę funkcję od 2010 roku, ubiega się o reelekcję – o tym wiemy od dawna. W poniedziałek, 19 lutego Renkiewicz zaprezentował kandydatów na radnych, dodając, że „to najlepsza drużyna w mieście”.

W trakcie prezentacji swojego teamu, Czesław Renkiewicz podkreślał sukcesy i dokonania z ostatnich lat. Przypomniał, że kadencję rozpoczął od otwarcia obwodnicy Suwałk (choć nie ma co ukrywać, że było to raczej wydarzenie służące promocji dokonań partii wtedy rządzącej – przyp. redakcji); miasto zyskało też nową halę – Suwałki Arena, nowe drogi, a także niemal dokończono trasę wschodnią. Ponadto, zostały zbudowane liczne obiekty sportowe i boiska, a mieszkańcy chętnie korzystali z programu „od najemcy do właściciela”, dzięki któremu powstały143 nowe mieszkania. Inwestycje w PGO, remonty szkół, basenu przy SP nr 10, Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza i zakup autobusów miejskich to tylko niektóre z działań podejmowanych przez obecne władze.

Obwodnica Suwałk już otwarta (foto)

Kandydaci Czesława Renkiewicza to reprezentanci różnych grup społecznych, obejmujących seniorów, przedsiębiorców, nauczycieli, lekarzy, a nawet kierowcę rajdowego i DJ-a. W tym gronie znaleźli się obecni radni: Zdzisław Przełomiec, Zbigniew De-Mezer, Marek Zborowski-Weychman, Kamil Lauryn, Kamil Klimek, Anna Ruszewska, ale też radni poprzednich kadencji, niekoniecznie podzielający wówczas wizję ludzi u steru, jak np. Grzegorz Gorlo. W drużynie, z którą do wyborów startuje Cz. Renkiewicz, są także: Alicja Andulewicz, Alicja Węsierska-Kwiecień, Dariusz Górski, Karol Świerzbin, Beata Jeleniewicz, Mariusz Słomiński, Mieczysława Gajewska, Roman Rynkowski, Anna Kumiszcza, Magdalena Stempska, Sylwester Cimochowski, Monika Brezgieł, Mariola Karpińska, Marcin Piaścik, Juliusz Błażewicz.

Prezydent zapowiedział szczegółową prezentacje programu podczas konwencji komitetu wyborczego „Razem dla Suwałk”, która odbędzie się 29 lutego o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Parku Technologicznego Polska-Wschód, jednak podczas dzisiejszej konferencji również opowiedział o głównych założeniach programu. Podkreślił troskę o seniorów, utrzymanie tempa i kierunku przemian trwających w Suwałkach – w jego ocenie – od dwóch dekad, czyli od wejścia Polski do UE. Zadeklarował chęć dyskusji i wsłuchiwania się w głosy mieszkańców.

Jednym z pomysłów jest program „40/50” – sprzedaż działek dla młodych osób – do 40. roku życia za połowę ceny, co ma zatrzymać odpływ młodych ludzi do sąsiednich gmin. Propozycje KWW „Razem dla Suwałk” i Czesława Renkiewicza dotyczą także dalszego rozwoju budownictwa społecznego, komunalnego i wsparcia dla kultury (osobny budżet obywatelski) oraz wyzwań – zatrzymania odpływu młodych osób z Suwałk.

Komitet proponuje konkretne rozwiązania w obszarach, takich jak rozwój infrastruktury (sprzedaż działek w sąsiedztwie lotniska), wsparcie dla przedsiębiorców i dialogu z nimi, dbania o zdrowie kobiet (darmowe badania ginekologiczne), seniorów (kompleksowe badania) oraz integracji społeczności lokalnej. W planach jest m.in. ogłoszenie i przeprowadzenie referendum w sprawie budowy medioteki.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...

„Razem dla Suwałk” o nowej strefie gospodarczej i torze kartingowym

Konferencja Komitetu "Razem dla Suwałk" odbyła się w czwartek,...