Reklama

Między nami szlachcicami: „Bękart” w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Data:

- Reklama -

„Bękart” to najnowsza produkcja reżysera Nikolaja Arcela, z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, która pojawi się na ekranie w Cinema Lumiere w Suwałkach 22 marca. Film osadzony w roku 1755, śledzi losy Ludviga Kahlena, nieślubnego syna, który wyrusza na podbój surowych wrzosowisk, aby założyć kolonię w imieniu króla i zdobyć szlachecki tytuł. Jego plany zakłóca szlachcic Frederik de Schinkel, niechętny oddania ziemi.

Do Kahlena dołączają zbiegli z dworu de Schinkela służący, Ann Barbara i jej mąż, wraz z którymi główny bohater mierzy się ze złem i śmiercią.

„Bękart” to poruszająca historia o mężczyźnie pełnym pasji i poświęcenia. Film zdobył uznanie na wielu festiwalach, w tym MFF w Wenecji, MFF w Toronto, MFF w San Sebastian, MFF w Busan i Zurich Film Festival. Mads Mikkelsen został nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową za najlepszą rolę męską, a film otrzymał również nagrodę FIPRESCI dla najlepszego aktora na MFF Palm Springs. To duński kandydat do Oscara 2024.

Reżyser Nikolaj Arcel opisuje film jako swoje najbardziej osobiste dzieło, rozwijające się na egzystencjalnym gruncie, gdzie ambicje i pragnienia często zawodzą, ukazujące życie jako nieprzewidywalny chaos. Arcel, znany m.in. jako autor scenariusza do „Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet”, ma na swoim koncie wiele uznanych produkcji.

Jak mówi: Kiedy kilka lat temu przeżyłem coś, co całkowicie mnie zmieniło, czyli kiedy zostałem ojcem, zacząłem przyglądać się moim dotychczasowym filmom oraz wracałem wspomnieniami do czasów, kiedy je tworzyłem, patrząc na wszystko z innej perspektywy. Chociaż jestem dumny z moich dokonań (przynajmniej w większości), w moich filmach widać spojrzenie mężczyzny, który ma tylko jeden cel: z całkowitym oddaniem i pasją opowiadać historie i tworzyć sztukę… ale nic poza tym. Film Posługując się genialną powieścią Idy Jessen, wspólnie z Andersem Thomasem Jensenem chcieliśmy stworzyć wspaniałą, epicką opowieść o tym, jak nasze ambicje i pragnienia niechybnie nas zawiodą, jeśli są wszystkim, co mamy. Życie to chaos: jest bolesne i nieprzyjemne, piękne i niesamowite, a my często nie mamy nad nim kontroli. Jest tak, jak w znanym powiedzeniu: „Robimy plany, a Bóg się śmieje”.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na ten film, wystarczy do 14 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Przy jakich produkcjach współpracowali Anders Thomas Jensen i Nikolaj Arcel?

Bilety wygrywają: Iga Osewska i Alicja Woroniecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w...