Reklama

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

Data:

- Reklama -

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła się konferencja podsumowująca kampanię wyborczą komitetu „Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz”. Jeden z kandydatów do Rady Miejskiej, Grzegorz Gorlo ocenił, że była to „kampania bez wyrazu i bez ofert” – odnosząc się do propozycji innych komitetów.

Czesław Renkiewicz, ubiegający się ponownie o urząd prezydenta Suwałk, podkreślił różnorodność działań, które obejmowały spotkania zarówno z mieszkańcami w formie door to door, jak i rozmowy z różnymi grupami społecznymi, takimi jak działkowcy czy przedsiębiorcy. Przypomniał, że frekwencja w poprzednich wyborach – parlamentarnych, które miały miejsce w październiku 2023 r., była zdecydowanie poniżej średniej krajowej, dlatego apelował o udział w głosowaniu.

– Apeluję – idźmy do wyborów. U nas poziom frekwencji jesienią był niższy niż średnia krajowa, gdzie wynosiła ona 75 procent, podczas gdy u nas sięgnęła niecałych 50 procent. W 2018 roku frekwencja wyniosła 46 procent. Liczymy, że w niedzielę, 7 kwietnia będzie to 50 procent – powiedział Czesław Renkiewicz.

Ważnym kanałem informacyjnym kampanii komitetu były media społecznościowe, gdzie opublikowane zostały zarówno materiały statyczne, jak i rolki oraz filmy prezentujące program i kandydatów.

W trakcie konferencji można było usłyszeć głosy samych kandydatów. Grzegorz Gorlo podkreślił swoje doświadczenie w podejmowaniu trudnych decyzji, opierając się na diagnozach i doświadczeniach życiowych.

– Będąc tylko konsumentem, a nie strategiem, trudno obecnie odnieść sukces. Bardzo ważne jest to, kto będzie gospodarzem w mieście. Na zdobywanie doświadczenia nie ma teraz czasu. Przed nami trudne decyzje – dodał Grzegorz Gorlo, oceniając propozycje innych komitetów jako „kampanię bez wyrazu i bez ofert”.

Z kolei Roman Rynkowski mówił o krótkim, ale intensywnym charakterze kampanii, która skupiała się na analizie potrzeb mieszkańców przy tworzeniu programu. Kamil Klimek zastanawiał się, czy „te propozycje trafiają do wyborców i odpowiadają na ich potrzeby”. – Program wymaga dopracowania. Jest istotne, aby propozycje programowe odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Jestem przekonany, że za pięć lat miasto zamieni swoje oblicze – stwierdził kandydat „Razem dla Suwałk”.

Program „Razem dla Suwałk” zawiera pomysły i propozycje skierowane do wszystkich mieszkańców oraz poszczególnych grup – do kobiet i ich rodzin, ludzi młodych, przedsiębiorców, seniorów. „Razem dla Suwałk” liczy na przynajmniej 10 mandatów w Radzie Miejskiej.

Fot. Niebywałe Suwałki

3 KOMENTARZE

  1. Koko Spoko
    Łatwo ganić ludzkie zachowania, ale jeśli formacja partyjna ignorowała poczynania weterynarza w kwestii krytyki niepoprawnych postaw liderów PiS, trudno oczekiwać od doktora lizusostwa wobec partii. Pewnie na coś się przyda pan weterynarz miastu o doświadczeniach także biznesowo-społecznym.

  2. Suwalski pan weterynarz Gorlo zmienia opcje polityczne i barwy partyjne jak rękawiczki… Jeszcze parę lat temu był w PiSie teraz jest w formacji politycznej pana Czesława! Zwrot moralny o 180°. Chapeau bas panie doktorze! Powodzenia na wyborach. Mam nadzieję, że wyborcy przy urnach w niedzielę docenią pana konsekwencję, a właściwie jej brak… Żenada!

    • No i suma summarum w niedzielę suwalscy wyborcy docenili konsekwencję polityczną u pana dr Gorlo… Gratuluję mandatu panie doktorze! Może za 5 lat jak pan rzeczywiście będzie wiarygodny i konsekwentny w tym co robi na lokalnej scenie politycznej… W życiu warto być przyzwoitym i konsekwentnym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Zdzisław Przełomiec ponownie przewodniczącym Rady Miejskiej

Karty rozdane. Znamy skład prezydium Rady Miejskiej w Suwałkach. Na...