Reklama

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do wspólnego spędzenia weekendu majowego. Z tej okazji instytucja przygotowała atrakcyjną promocję. 4 i 5 maja widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” na podstawie sztuki Erica Emanuela-Schmitta.

Tylko w czwartek (2 maja) przez cały dzień będzie można kupić bilety na te przedstawienia w cenie 35 zł. Oferta Teatru Dramatycznego jest doskonałą propozycją dla osób, które nie mają jeszcze planów na majówkę.
– Propozycja naszego Teatru na długi weekend majowy to świetna okazja dla tych, którzy chcą zatrzymać się na chwilę i odetchnąć od codzienności, a w tym wszystkim towarzyszyć im będą dźwięki muzyki wielkiego kompozytora – Fryderyka Chopina – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.
„Pani Pylińska i sekret Chopina” jest historią, jak muzyka wpływa na stosunek do otaczającego nas świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka, który sam przecież jest innym fascynującym światem. Podczas muzycznych spotkań nauczycielki i ucznia istotne będą rozmowy o Chopinie, o jego pasji, a przede wszystkim o wrażeniach, uczuciach i emocjach, które wywoływał. W tym portrecie literackim wielki kompozytor jest nie tylko mistrzem, co przewodnikiem, nie tyle po świecie muzyki, ile po życiu w ogóle.
W minimalistycznej wręcz ascetycznej i symbolicznej przestrzeni, budowanej przede wszystkim światłem spróbujemy usłyszeć całą partyturę tej książki i może w ten sposób, choć na moment, dotkniemy sekretu Chopina.
W spektaklu grają: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Kamila Wróbel-Malec oraz Michał Przestrzelski.
Promocyjne bilety na przedstawienie będą dostępne 2 maja zarówno w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1), jak i w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz...

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Polacy znowu mogą „popłynąć” w długi weekend. Na alkohol przy grillu przeznaczą nawet połowę budżetu

Wśród Polaków, którzy będą grillować w majówkę, 88,7% planuje...