Reklama

Muzyka Miejsca Sejny: Dźwięki miasta, spotkania i koncerty

Data:

- Reklama -

W Sejnach rodzi się właśnie fascynujący projekt, który łączy w sobie muzykę, technologię i lokalną społeczność. „Muzyka Miejsca” to inicjatywa, która nie tylko zachęca do odkrywania nowej muzyki, ale także do głębszego zrozumienia kontekstu miejsca, w którym się znajdujemy.

Fot. Instagram – Antonina Nowacka

Jednym z kluczowych elementów tego projektu są działania w Pracowni Muzycznej „Pogranicza” – spotkania i koncerty. Jak zaznacza Michał Moniuszko, opiekun pracowni: – W ramach Muzyki Miejsca prezentujemy muzykę współczesną, starając się jednocześnie wprowadzić publiczność w kontekst tego, co będzie odbierać. Stawiamy na interakcję z odbiorcami, angażując ich w różnorodne doświadczenia, takie jak spotkania z artystami czy lekcje z lokalną młodzieżą.

Drugim filarem projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej w bazie „Echoes”, która pozwoli użytkownikom na interaktywną podróż dźwiękową po Sejnach. Ta innowacyjna aplikacja, oparta na mapie satelitarnej, umożliwi odkrycie dźwięków charakterystycznych dla różnych miejsc w mieście. To nie tylko sposób na eksplorację dźwiękowego krajobrazu Sejn, ale także na skupienie się na samym dźwięku, co w dzisiejszej kulturze obrazkowej może być ukojeniem dla zmysłów.

Zaproszeni goście, tacy jak Izabela Dłużyk czy Marcin Lenarczyk, na co dzień pracujący z dźwiękiem (nagrywający dźwięki natury i zajmujący się udźwiękawianiem filmów), wniosą do Muzyki Miejsca niepowtarzalny charakter i własną interpretację Sejn.

O projekcie opowiada Michał Moniuszko:

W piątek o godz. 19.00 w klasztorze podominikańskim, gdzie mieści się Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wystąpi Antonina Nowacka. Artystka, która studiowała tradycyjne praktyki wokalne różnych kultur oraz syntezę dźwięku, rozwijając unikalną jakość głosu z charakterystycznym, hipnotyzującym wibrato, przypominającym w brzmieniu teremin. Antoninę Nowacką miała już okazję usłyszeć publiczność w Nowym Jorku (Lincoln Centre), Londynie (Barbican Centre), Berlinie (Silent Green), Mexico City (Centro National de las Artes), Madrycie (La Casa Encendida), Paryżu (Bourse de Commerce), Brukseli (BOZAR), Lyonie (Maison de Lorette), Mediolanie (Oxilia Gallery), Pradze (PONEC Theater). Współpracowała m.in. z Agnieszką Polską (Plan Tysiącletni), Nicolasem Jaarem (Weavings), Sofie Birch (Languoria).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Sejneńska Pracownia Muzyki Miejsca zaprasza na koncert i spotkania

Pracownia Muzyki Miejsca Pogranicza serdecznie zaprasza w przyszłym tygodniu...

Bożena Szroeder z Sejn nominowana do Nagrody Korczaka 2024

Bożena Szroeder z Sejn została nominowana do Nagrody Korczaka...