Reklama

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w cyklu „Kino konesera”. We wtorek, 21 maja, będzie można obejrzeć film „Monster”, którego akcja oparta jest na niepokojących zdarzeniach w małej japońskiej społeczności szkolnej. Reżyserem jest Kore-eda Hirokazu, który tym razem połączył siły ze scenarzystą Sakamoto Yuji.

#PodNaszymPatronatem

Kore-eda o współpracy z Sakamoto marzył od dawna. Ich wspólny wysiłek zaowocował filmem, który zagłębia się w dynamikę małych społeczności, eksplorując ludzkie relacje i skomplikowane emocje. Historia, choć wciąż zbliżona do pierwotnego pomysłu, ewoluowała wraz z pracą nad scenariuszem. Kore-eda podkreśla, że to pierwszy raz, kiedy reżyseruje film na podstawie cudzego scenariusza, co stanowiło dla niego zarówno wyzwanie, jak i inspirację.

Sakamoto Yuji, z którym po raz pierwszy współpracowałem przy tym filmie, to scenarzysta, którego szanuję najbardziej spośród tych, którzy nadal są w branży. Jestem od niego nieco starszy, ale żyliśmy w tych samych czasach, oddychaliśmy tym samym powietrzem pod pochmurnym niebem, kiedy on tworzył swoje scenariusze. Pisał o zaniedbaniach, o przestępcach oraz pseudorodzinach. Historie, które nas interesują, dotykają podobnych tematów i motywów, chociaż poruszaliśmy je w różnym czasie. Każdy z nas wybrał własne podejście do tych tematów. Tak jakbyśmy wdychali to samo powietrze, ale inaczej je wydychali. Tym razem Sakamoto i ja stworzyliśmy film, synchronizując nasze oddechy. Historia opowiada o wydarzeniu, które miało miejsce w małej szkole w prowincjonalnym mieście w Japonii, oraz o małych iskrach, które tworzą potężny pożar i dzielą ludzi, którzy tam mieszkają – tak o filmie mówi Kore-eda Hirokazu.

W filmie występują doświadczeni aktorzy, tak jak Ando Sakura czy Nagayama Eita, ale także debiutanci, którym udało się zachwycić reżysera swoim talentem. Kore-eda podkreśla w wywiadach chemię między aktorami oraz ich zaangażowanie w tworzenie wyjątkowej atmosfery na planie.

Wieloletnie marzenie Kore-edy o współpracy z Ryuichi Sakamoto spełniło się w „Monsterze”. Sakamoto skomponował nie tylko nowe utwory, ale także wykorzystał fragmenty ze swoich wcześniejszych dzieł, tworząc unikalną ścieżkę dźwiękową.

W naszym konkursie do wygrania są 2 pojedyncze bilety na seans. Aby wziąć udział w losowaniu, odpowiedz na pytanie: Jakie filmy wyreżyserował wcześniej Kore-eda Hirokazu (wymień tylko nagrodzone filmy)? i wyślij odpowiedź na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Konkurs trwa do 14 maja do godz. 16:00.

Bilety wygrywają: Andrzej Orłowski i Aleksandra Opanowicz.

Pokaz filmu „Monster” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w...