Reklama

SOWA świętuje urodziny

Data:

- Reklama -

9 maja minęły dwa lata, od kiedy Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otworzyła SOWA  Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

Przez ten czas Strefę odwiedziło prawie 10 tysięcy osób – w tym 366 grup szkolnych i przedszkolnych. Przeprowadzone zostały 62 warsztaty dla rodzin z dziećmi, w których wzięło około 850 osób. SOWA zorganizowała Dzień Seniora w 2022 i 2023 roku, konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika” z okazji jego 550. urodzin, konkurs Najwyższa wieża w SOWA Suwałki, w którym można było wygrać vouchery do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Odbyły się także warsztaty międzykulturowe w ramach ogólnopolskiego programu „Razem dla lepszej przyszłości”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Fundacji Deloitte. W jedenastu warsztatach wzięło udział ponad 130 osób z Polski i Ukrainy.

W zeszłym roku SOWA gościła mobilne Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W bezpłatnych pokazach wzięło udział ponad 400 osób.

SOWA współpracuje między innymi z Centrum Nauki KopernikFundacją DeloitteHotelem SzyszkoParkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Sowa prowadzi zajęcia od wtorku do soboty dla grup i osób indywidualnych. Mieści się w budynku Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Innowacyjnej 1, na pierwszym piętrze. Więcej informacji i aktualności na bpsuwalki.pl/sowa

Na facebooku SOWA trwa konkurs, w którym można wygrać bezpłatne Vouchery na wejście do Strefy lub na warsztaty familijne. Zapraszamy do zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...

Sposoby na uporczywe bóle brzucha

Ból brzucha to powszechny problem, który może mieć wiele...

Srebrne Wilki 2024 dla Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach

W czwartek 23 maja 2024 r. na uroczystej gali...

PiS zbiera podpisy pod obywatelską ustawą o zamrożeniu cen energii i gazu do końca roku

W poniedziałek, 27 maja, poseł PiS Jarosław Zieliński zwołał...