Reklama

Zajęcia sportowe w szkołach z ministerialną dotacją

Data:

- Reklama -

Minister Sportu i Turystyki dokonał rozstrzygnięcia konkursu wniosków na realizację zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej na rok 2024. Miastu Suwałki przyznano dotację w wysokości 87 000 zł na realizację projektu pn. „Sport wszystkim dzieciom służy – Edycja 2024”.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych nauczycieli w 81 grupach, co przekłada się na ponad 900 uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VI. W każdym tygodniu średnio realizowanych będzie aż 81 godzin zegarowych zajęć w sześciu szkołach podstawowych. 

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już w pierwszym półroczu i potrwają do 7 czerwca 2024 roku. Następnie będą kontynuowane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2024/2025, co pozwoli na jeszcze dłuższy okres korzystania z benefitów programu. Ogółem, planuje się przeprowadzić 25 tygodni zajęć, co przekłada się na 2025 godzin zegarowych.

Głównym celem tych zajęć jest nie tylko propagowanie aktywności fizycznej, ale także wsparcie procesu edukacyjnego i rozwojowego dzieci i młodzieży. Dzięki temu programowi, ryzyko powstania wad postawy będzie znacznie mniejsze, a uczniowie zyskają dodatkową motywację do nauki i aktywności fizycznej.

Całkowity przewidywany koszt realizacji tego zadania to ponad 175 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejne obiekty sportowe mają szansę na remont

W Suwałkach, przy Zespole Szkół nr 4, może powstać...

Resort sportu dofinansował zajęcia korekcyjne

86 tys. złotych do zastrzyk finansowy "zaaplikowany" miastu Suwałki...

Minister przekaże 10 mln złotych na budowę nowej hali

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Suwałkom wsparcie na budowę...