Reklama

Kolejne obiekty sportowe mają szansę na remont

Data:

- Reklama -

W Suwałkach, przy Zespole Szkół nr 4, może powstać hala sportowa o powierzchni 1000 m kw. Pozyskanie środków umożliwia centralny program „Olimpia”, do skorzystania z którego przedstawicieli suwalskiego samorządu zachęcała nie tak dawno w swojej interpelacji radna Anna Ruszewska.

W szkole, w której uczy się ponad pół tysiąca uczniów, infrastruktura sportowa nie jest zbyt rozbudowana – tworzy ją mała sala sportowa oraz boisko asfaltowe. Pozyskanie zewnętrznych środków umożliwiłoby rozbudowę obiektów i dostosowanie ich do bieżących potrzeb. Miasto Suwałki już przygotowało stosowny wniosek.

Plan – po otrzymaniu dotacji – obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej oraz rozbiórkę istniejącego boiska. Następnie, planowana jest budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20 m x 40 m, z nawierzchnią poliuretanową i lekkim zadaszeniem łukowym, o powierzchni do 800 m2 i konstrukcji samonośnej. Wysokość nad polem gry wynosiłaby 8 m.

Nowa hala sportowa zostanie wyposażona w instalacje elektryczną, oświetlenie wewnętrzne z oprawami LED, instalację fotowoltaiczną, instalację grzewczą zasilaną paliwem gazowym oraz instalację wentylacji i klimatyzacji. Zaplecze sanitarno-szatniowe zajmie powierzchnię ponad 100 m2.

Ponadto, w ramach inwestycji, planowane jest wyposażenie obiektu w mobilną strzelnicę laserową (wirtualną) na co najmniej 4 stanowiska strzeleckie, a także w sprzęt sportowy.

Wsparcie miałoby pochodzić z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Uczniowie z Suwałk laureatami ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 z klasy III CK:...

Srebrne Wilki 2024 dla Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach

W czwartek 23 maja 2024 r. na uroczystej gali...

Zajęcia sportowe w szkołach z ministerialną dotacją

Minister Sportu i Turystyki dokonał rozstrzygnięcia konkursu wniosków na...

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...