Poseł Tyszkiewicz wraca do tematu drogi S8 (wideo)

0
619

Jak informowaliśmy jeszcze w styczniu – przebieg trasy Via Carpatia śladem S8 z Suwałk do Białegostoku jest jednym z analizowanych wariantów. Wcześniej stanowiska w tej sprawie zabrały lokalne samorządy, radni, a posłowie wystosowali interpelacje. Autorem jednej z nich jest poseł Robert Tyszkiewicz, który otrzymał odpowiedź z ministerstwa infrastruktury o rozpoczęciu prac nad czwartym wariantem łącznika Via Carpatii i Via Baltiki, biegnącym właśnie przez Raczki – Augustów – Suwałki.

Fot. źródło: Oficjalny fanpage Roberta Tyszkiewicza.

Dziś w Białymstoku w konferencji prasowej poświęconej temu wariantowi, mniej ingerującemu w przyrodę, wzięli udział: poseł Robert Tyszkiewicz, Leszek Cieślik i Jacek Niedźwiedzki, suwalski radny. Więcej informacji w artykułach i w zarejestrowanym filmie z briefingu poniżej.

Jak już pisaliśmy – ostateczna decyzja o tym, czy przebieg Via Carpathii zostanie zatwierdzony przez Ełk czy po trasie S8, zapadnie w II kwartale 2023 roku.

Przebieg trasy Via Carpathia nie jest przesądzony. Trwa analiza wariantu przez Raczki, Augustów i Sztabin

Poseł Tyszkiewicz: Via Carpathia tylko śladem S8

Podlaski Zespół Parlamentarny o drodze ekspresowej na odcinku Białystok – Augustów:

Zdaniem członków Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego sieć dróg ekspresowych w regionie powinna zostać uzupełniona o trasę na odcinku Białystok – Augustów. Pod stanowiskiem podpisali się posłowie: Mieczysław Baszko, Eugeniusz Czykwin, Lech Kołakowski, Stefan Krajewski, Paweł Krutul, Dariusz Piontkowski, Krzysztof Truskolaski, Robert Tyszkiewicz i Jarosław Zieliński oraz senatorowie: Jacek Bogucki, Mariusz Gromko i Marek Komorowski.

Podlascy posłowie jednogłośnie o drodze Białystok – Augustów

Leave a Reply