Nie jest to pierwszy przypadek, gdy procedury opóźniają realizację zadań. Nadal nie zostały ukończone prace prowadzone przez polskiego monopolistę – państwową spółkę PGNiG – związane z budową gazociągu do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach, gdzie znajduje się stacja tankowania autobusów.

Autobusy zakupione dzięki unijnym środkom miały wyjechać na ulice miasta wiele miesięcy temu. I wyjechały – na chwilę, dopóki nie zużyły gazu, ponieważ zgodnie z warunkami przetargu, miały trafić do Suwałk z pełnymi bakami. Tak też się stało – niektóre przyjechały na lawetach, inne na kołach, a następnie zostały podłączone do mobilnych stacji tankowania. Teraz, przez opóźnienia w budowie gazociągu, na razie nie można ich ponownie zatankować. Najbliższa stacjonarna stacja tankowania znajduje się w Warszawie.

Gazociąg jest prawie gotowy. Brakuje krótkiego odcinka pod torami PKP. Czy obu państwowym spółkom uda się wreszcie porozumieć? Do tematu wrócimy.

O problemach z uruchomieniem regularnych kursów autobusów na CNG mówi Eugeniusz Dariusz Przybysz, prezes PGK w Suwałkach:

Przypomnijmy, że już na początku grudnia 2020 roku do Suwałk dotarły pierwsze autobusy na gaz ziemny. Miasto w projekcie zapisało dostawę trzech rodzajów pojazdów – przetarg wygrały  marki Scania Citywide 10,9, Autosan (Sancity 12 CNG) oraz Solaris (Urbino 18 CNG). Jedenaście Autosanów zostało dostarczonych pod koniec lutego 2021 roku. Projekt obejmował również uruchomienie w Suwałkach systemu roweru miejskiego. SUWER-y już jeżdżą i cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

Fot. Niebywałe Suwałki

Więcej informacji w artykułach poniżej.

Nowe autobusy, drogie paliwo

Scania dostarczy kolejne autobusy

Na ulicach Suwałk pojawią się miejskie rowery i nowe autobusy z napędem na gaz

Rowery miejskie hitem tego lata – przejechaliśmy nimi 20 tys. km!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj