Reklama

Ełcki radny chwali pomysł Suwałk i wnioskuje, by tam również zgasić latarnie

Data:

- Reklama -

– Zgaśmy latarnie  w Ełku. Tak jak w Suwałkach – z takim apelem radny Robert Wesołowski wystąpił do prezydenta i Rady Miasta Ełku. Chodzi o wygaszenie latarni miejskich wzorem naszego miasta. Radny argumentuje swój wniosek nie oszczędnościami, ale… ekologią.

– Suwałki, tak jak inne ekologiczne miasta, wygaszają latarnie miejskie pomiędzy godziną pierwszą w nocy a czwartą nad ranem. Apeluję także o czasowe wyłączanie kilku fontann zasilanych energią elektryczną i podświetleń mostów. Uwzględniając zmiany klimatyczne podczas miejskich upałów stosujmy raczej kurtyny wodne – wskazuje Robert Wesołowski.

Radny, kierując do naszej redakcji informację, zaznaczył, że od dawna już do dyskursu społecznego w Ełku wprowadzał przesłanie o potrzebie oszczędności. – Mam tu na myśli potrzebę rezygnacji z festiwali miejskich. Już kilka lat temu próbowałem zainteresować Prezydenta i społeczność radnych ideą oszczędzania na festiwalach. Czerpmy w Ełku inspirację z Suwałk. Suwałki gaszą światło nocnych latarni, aby oszczędzać. Zważywszy na fakt, że sklepy w centrum Ełku zamykane są często już o godzinie 17, może powinniśmy pójść w oszczędnościach jeszcze dalej niż Suwałki? Może jeszcze wcześniej gasić latarnie w Ełku? Na przykład już o 2 lub 3 w nocy? – pisze w swoim wystąpieniu radny.

Radny w swoich rozważaniach porusza również temat oszczędności w sensie  ekologicznym i geopolitycznym – w skali domowej i skali samorządowej. W obszarze jego zainteresowania znalazł się też transport publiczny i jego rola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wystawa „Drzewo” – twórcza i ekologiczna akcja uczniów

Wystawa uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego...

Konkurs na film o segregacji odpadów

Wkrótce rozpocznie się konkurs Prezydenta Miasta Suwałk, którego celem...

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 w Suwałkach – moc atrakcji i ważne przesłanie

Ekologia winna stać się pasją i wartością dla każdego....

Biblioteka świętuje… wspólnym sprzątaniem!

Można by powiedzieć, że dwie pieczenie przy jednym ogniu...