Reklama

Ełcki radny chwali pomysł Suwałk i wnioskuje, by tam również zgasić latarnie

Data:

- Reklama -

– Zgaśmy latarnie  w Ełku. Tak jak w Suwałkach – z takim apelem radny Robert Wesołowski wystąpił do prezydenta i Rady Miasta Ełku. Chodzi o wygaszenie latarni miejskich wzorem naszego miasta. Radny argumentuje swój wniosek nie oszczędnościami, ale… ekologią.

– Suwałki, tak jak inne ekologiczne miasta, wygaszają latarnie miejskie pomiędzy godziną pierwszą w nocy a czwartą nad ranem. Apeluję także o czasowe wyłączanie kilku fontann zasilanych energią elektryczną i podświetleń mostów. Uwzględniając zmiany klimatyczne podczas miejskich upałów stosujmy raczej kurtyny wodne – wskazuje Robert Wesołowski.

Radny, kierując do naszej redakcji informację, zaznaczył, że od dawna już do dyskursu społecznego w Ełku wprowadzał przesłanie o potrzebie oszczędności. – Mam tu na myśli potrzebę rezygnacji z festiwali miejskich. Już kilka lat temu próbowałem zainteresować Prezydenta i społeczność radnych ideą oszczędzania na festiwalach. Czerpmy w Ełku inspirację z Suwałk. Suwałki gaszą światło nocnych latarni, aby oszczędzać. Zważywszy na fakt, że sklepy w centrum Ełku zamykane są często już o godzinie 17, może powinniśmy pójść w oszczędnościach jeszcze dalej niż Suwałki? Może jeszcze wcześniej gasić latarnie w Ełku? Na przykład już o 2 lub 3 w nocy? – pisze w swoim wystąpieniu radny.

Radny w swoich rozważaniach porusza również temat oszczędności w sensie  ekologicznym i geopolitycznym – w skali domowej i skali samorządowej. W obszarze jego zainteresowania znalazł się też transport publiczny i jego rola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konkurs na film o segregacji odpadów

Wkrótce rozpocznie się konkurs Prezydenta Miasta Suwałk, którego celem...

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 w Suwałkach – moc atrakcji i ważne przesłanie

Ekologia winna stać się pasją i wartością dla każdego....

Biblioteka świętuje… wspólnym sprzątaniem!

Można by powiedzieć, że dwie pieczenie przy jednym ogniu...

Gmina Jeleniewo realizuje Program Priorytetowy Czyste Powietrze

Urząd Gminy Jeleniewo od 2019 roku pomaga mieszkańcom w...