Reklama

Biblioteka z wyróżnieniem

Data:

- Reklama -

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, jako jedna z nielicznych z naszego regionu, została wyróżniona przez czytelników w konkursie „Przystanku Rodzinka” i otrzymała tytuł Biblioteki Przyjaznej Dzieciom.

Wyróżnienie w tym konkursie biblioteki otrzymują dzięki głosom czytelników – rodziców, którzy uczestniczą w inicjatywach promujących czytelnictwo, organizowanych przez te instytucje. W województwie podlaskim, oprócz biblioteki w Suwałkach, zauważone zostały biblioteki w o wiele mniejszych miejscowościach i miastach, m.in. Wiżajnach, Hajnówce czy Boćkach.

Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach o wyróżnieniu w konkursie:

Kamila Jurewicz o formule konkursu:

Biblioteka Przyjazna Dzieciom to przede wszystkim miejsce, w którym promowana jest idea aktywnej lektury z dzieckiem. Posiada aktualizowany repertuar książek dla dzieci, promuje inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem, nierzadko dysponuje kącikiem do czytania i zabawy, organizuje zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami, stwarza przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi. 

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zaśpiewać Mickiewicza – nietuzinkowy konkurs suwalskiej Biblioteki Publicznej

Wakacje na półmetku, zatem raczej o szkole jeszcze nie...

Książka, która zmieniła moje życie

Na półki Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach...

Nowa odsłona wystawy na Placu Marii Konopnickiej

Na Placu Marii Konopnickiej stanęła kolejna odsłona wystawy prezentującej...
%d bloggers like this: