Reklama

Rusza „Ślepsk Malow Suwałki: Cheerleading Academy”

Data:

- Reklama -

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. ogłasza rozpoczęcie nowego projektu. „Ślepsk Malow Suwałki: Cheerleading Academy” to odpowiedź na rosnące zainteresowanie sportem, uznanym przez MKOL za olimpijski, co umożliwi mu debiut na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Decyzja światowych władz rozbudziła w środowisku cheerleadingu duże nadzieje. To doskonały moment na rozpoczęcie przygody z tym sportem. Oferta klubu skierowana jest przede wszystkim do dziewcząt.

Cheerleading kojarzy się powszechnie z kolorowymi pomponami i zagrzewaniem do rywalizacji. Barwnie ubrane tancerki wspierają drużyny sportowe przed oraz w trakcie meczów. To jednak przede wszystkim dyscyplina sportowa o wysokim poziomie zaawansowania, łącząca gimnastykę, akrobatykę i taniec.

Treningi w ramach Ślepsk Malow Suwałki: Cheerleading Academy to możliwość podniesienia sprawności fizycznej i poprawy koordynacji ruchowej uczestniczek zajęć. Zawierają one elementy akrobatyki, choreografii sportowej, gimnastyki, pracy z pomponem oraz rytmiki. Co ważne, dziewczęta uczą się pracy zespołowej, nawiązują nowe znajomości, a dzięki możliwości występów w czasie wydarzeń sportowych w efektownych strojach nabierają pewności siebie. Układy choreograficzne dopasowane są do wieku i poziomu zaawansowania dziewczynek. Zajęcia prowadzone są z bardzo pozytywną energią, która zapewnia uczestniczkom mnóstwo radości i satysfakcji.

Treningi cheerleadingu będą odbywały się pod okiem Yulii Krat, utytułowanej tancerki i pedagog, będącej członkiem olimpijskiej drużyny cheerleaderek z Ukrainy.

– Cieszę się, że mogę dzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z lokalną społecznością, która pokochała siatkówkę i sport na najwyższym poziomie. Jestem przekonana, że Ślepsk Malow Suwałki: Cheerleading Academy otworzy wielu dziewczynom drzwi do zaprezentowania swojego talentu szerszej publiczności. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w naborze, wspólnych treningów i podążania za marzeniami – dodaje Yuliia Krat.

Nabór do Ślepsk Malow Suwałki: Cheerleading Academy został podzielony na 2 etapy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla dziewcząt w wieku od 5 do 12 lat i rozpocznie się 20 września 2022 roku o godzinie 16:00. Drugi natomiast skierowany jest do dziewcząt w wieku od 13 do 16 lat i jego początek zaplanowano na 21 września 2022 roku, o godzinie 16:00. Tego samego dnia, o godzinie 17:00 odbędzie nabór do kategorii Open (grupa otwarta, bez limitu wieku). W czasie naborów należy mieć na sobie strój sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców Kinder+Sport

Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce...

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im....

Zmiany w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki

Andrzej Sawicki i Damian Słabiński nie będą współtworzyć sztabu...

Biało-niebiescy ostatecznie na jedenastym miejscu! Ślepsk Malow wygrał w Wieluniu 3:1

Miały być przynajmniej dwa sety, a udało się wygrać...