Reklama

Instruktorka z Suwalskiego Ośrodka Kultury z Nagrodą im. Haliny Machulskiej

Data:

- Reklama -

W tym roku tytuł laureatami Nagrody im. Haliny Machulskiej zostały trzy osoby: Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki z Teatru Przebudzeni oraz Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Fot. źródło: Oficjalny fanpage Teatru Ochoty

Mirosława Krymska, instruktorka teatralna z Suwalskiego Ośrodka Kultury nagrodę otrzymała: Za tworzenie przestrzeni, która daje odwagę i siłę, by zdobywać lądy tylko pozornie niemożliwe. Za port, do którego chce się wracać. Za wieloletnią, konsekwentną pracę przybliżania i przekazywanie pasji do teatru kilku pokoleniom wychowanków. Za wzmacnianie w młodych osobach poczucia indywidualności i sprawczości, przy poszanowaniu tego, co wspólnotowe.

Wszyscy tegoroczni laureaci to pedagodzy – artyści, dla których teatr nigdy nie był celem samym w sobie. Organizatorzy konkursu zauważyli, że wszyscy oni traktują teatr jako medium zbliżające ludzi do siebie, a co za tym idzie – budują inkluzywne, oparte na szacunku i otwartości wspólnoty teatralne, które są emanacją lepszego świata i wzajemnego nasłuchu na potrzeby innych osób oraz wspierają rozwijanie indywidualnych mocy i potencjałów.

Nagroda im. Haliny Machulskiej została powołana w 2020 roku z okazji obchodów 50-lecia Teatru Ochoty. Konkurs skierowany jest do pedagogów teatru i edukatorów, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi według zasad bliskich patronce Nagrody. Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, fundator nagrody, pragnie doceniać długofalową pracę, zrównującą szanse, dającą szerokie spektrum narzędzi i skupioną na procesie i rozwoju wszystkich uczestników.

Kapituła Konkursu, złożona z dotychczasowych laureatek Nagrody im. Haliny Machulskiej: Aleksandry Barczyk, Doroty Kowalkowskiej, Anny Rochowskiej i Grażyny Wydrowskiej, oraz przedstawicielek Teatru Ochoty: Joanny Nawrockiej i Marzeny Kruszko-Uszyńskiej, w tym roku oceniała 41 zgłoszeń, spośród których wybranych zostało 5 nominacji, a z nich – ostatecznie – troje laureatów.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W kwietniu w Suwałkach kabaret „Smile”. Wygraj zaproszenia!

Już 2 kwietnia 2023 r. w Suwałkach Kabaret SMILE...

Śpiew i taniec z okazji Walentynek. Wygraj zaproszenie

Tym razem Suwalski Ośrodek Kultury i Suwalska Orkiestra Kameralna...

Ostatnie „Słowo” Andrzeja Strumiłły

Artysta związany z Suwalszczyzną, którą pokochał i pozostał z...

Ekologicznie, elektronicznie, kobieco – koncert Panilas w SOK-u

Takie muzyczne propozycje suwalczanie bardzo cenią – koncerty „stojące”,...
%d bloggers like this: