Reklama

W grudniu „Spotkania z Monodramem”. I monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej

Data:

- Reklama -

Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” to impreza adresowana do młodzieży i dorosłych, amatorów i zawodowców oraz studentów i absolwentów szkół teatralnych. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 8 – 10 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5.

Wydarzeniu, poza monodramami konkursowymi, jak co roku towarzyszyć będzie „spektakl profesjonalny” – w wykonaniu zaproszonego mistrza lub mistrzyni. Mistrzyni ta to tym razem Agnieszka Przepiórska, która zaprezentuje monodram „Tato nie wraca”. Sztuka oparta jest na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki, ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca. Monodram można będzie obejrzeć 8 grudnia o godz. 17.00 w Sali im. A. Wajdy w SOK-u. Bilety w cenie 20 zł (z  Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%) do nabycia w kasie instytucji.

Bohaterka monodramu to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, posiadająca mieszkanie w Warszawie, letni domek na Mazurach i luksusowe Audi. Pewnego dnia, kiedy odbywała rutynowe spotkania z klientami w banku, Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie, mocno ściskając rękę ojca. Następnie buntujemy się przeciwko niemu – w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2. Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu? Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to, co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

Po spektaklu odbędzie się krótki warsztat, który poprowadzi aktorka.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na monodram Agnieszki Przepiórskiej. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 3 grudnia do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki jeszcze projekt, związany z tożsamością rodzinną, zrealizowała w Suwałkach Agnieszka Przepiórska? Zaproszenie wygrywa Barbara Kowalewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Suwalczanka w finale

Maja Krzyżewska, młoda utalentowana wokalistka z Suwałk, podopieczna Emila...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Artystyczne świętowanie dziesięciolecia SOK-u. Widzowie obejrzeli operetkę „W krainie czardasza”

Wiele wydarzeń, sukcesów, rozmaitych działań dających satysfakcję i organizatorom,...

Wystawa Ewy Miazek inauguruje 10-lecie Suwalskiego Ośrodka Kultury

Ewa Miazek prezentuje w Suwałkach swoją najnowszą kolekcję prac...