Reklama

Ratowali nocą

Data:

- Reklama -

Nagłe zatrzymanie krążenia, uszkodzenie kręgosłupa, niewydolność wątroby z hipoglikemią i wypadek na budowie z porażeniem prądem. Między innymi z tym musieli zetknąć się studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

Kolejna edycja wyjątkowej w skali całego kraju akcji: „Ratownictwo Nocą” już za nami. To zajęcia praktyczne, podczas których studenci ratownictwa medycznego szkolą się w najlepszy możliwy sposób, czyli niezwykle realistyczny. Wykładowcy chcą przygotować przyszłych ratowników medycznych do typowej „pracy w terenie”, czyli sytuacji, z jakimi będą stykać się na co dzień.

Uczestnicy musieli zatem pomóc ofiarom wypadku na budowie (jedna osoba została porażona prądem, a druga – niewidoma – złamała nogę), poradzić sobie z zatrzymaniem krążenia, uszkodzeniem kręgosłupa, czy niewydolnością wątroby połączoną z hipoglikemią. W ćwiczeniach uczestniczyło osiem trzyosobowym drużyn złożonych ze studentów II i III roku. W rolę pozorantów, a jednocześnie świetnych aktorów wcielili się natomiast najmłodsi studenci ratownictwa medycznego. Poczynania przyszłych ratowników były cały czas oceniane, a po zakończeniu zajęć – zostały dokładnie omówione.

Organizatorami akcji byli wykładowcy ratownictwa medycznego PUZ w Suwałkach (Gabriela Zachłowska, główna koordynatorka i pomysłodawczyni akcji oraz Marzanna Sierocka, a za charakteryzację pozorantów odpowiadała Jolanta Gwiazdowska ze studentkami kosmetologii).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Parking czy pieniądze?

W sprawie utworzenia parkingu samochodowego na działce przy ul....

Dziś na świat przyszedł Jaś

Jaś to pierwsze dziecko "urodzone" w Państwowej Uczelni Zawodowej...

Pogotowie Maturalne: Trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

Uniwersytet Dziecięcy uczy i bawi

Kreatywne budowanie, język chiński, pierwsza pomoc, warsztaty parkour to...