Reklama

Wkrótce w kinie „Niebezpieczni Dżentelmeni” i „Babilon”

Data:

- Reklama -

Od piątku, 20 stycznia Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na dwa interesujące filmy – „Niebezpieczni dżentelmeni” oraz „Babilon”. Oba przeniosą widzów do początków XX wieku.

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego –  wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego, produkowanym przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”).

„Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”.

Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników! Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów, wystarczy do dnia 19 stycznia do godz. 20.00. wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jacy polscy pisarze związani byli z Zakopanem? Bilety wygrywają: Ewa Laszkowska, Olga Wielogórska.

Druga z filmowych propozycji to „BABILON” – oryginalna epopeja rozgrywająca się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występują: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva. W obsadzie znaleźli się także: Jovan Adepo, Li Jun Li i Jean Smart. To opowieść o wielkich ambicjach, która śledzi narodziny i upadek wielu gwiazd w erze niepohamowanej dekadencji i deprawacji we wczesnym Hollywood.

„Babilon” to film reżysera nagrodzonego sześcioma Oscarami® „La La Land”- Damiena Chazelle. Chazelle jest też autorem scenariusza.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów, wystarczy do dnia 19 stycznia do godz. 20.00. wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie Oscarowe filmy wyreżyserował Damien Chazelle? Bilety wygrywają: Radosław Balczeniuk i Patrycja Bobrowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wygraj bilety na „Święto ognia”, film, który zdobywa serca polskiej publiczności

Od 6 października w Cinema Lumiere w Suwałkach rozpoczną...

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

Wygraj bilety na film „Sobowtór” w reż. Jana Holoubka

Od 29 września w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...