Reklama

Marszałek przyznał stypendia lokalnym twórcom i artystom z regionu

Data:

- Reklama -

W puli przeznaczonej na stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami znalazło się w tym roku 420 tys. zł. Marszałek przyznał 10 półrocznych i aż 35 rocznych stypendiów.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Co ciekawe – zgodnie z obietnicą sprzed roku, pozytywnie odpowiedziano na wszystkie stypendialne wnioski, które przeszły ocenę formalną. Stypendyści zrealizują za otrzymane środki działania artystyczne z zakresu: muzyki klasycznej, tańca, fotografii, literatury, historii regionu, malarstwa. 

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Janina Osewska, która planuje napisanie książki pod roboczym tytułem „Baśnie Augustowskie”; Józefa Drozdowska, która skupi się na cyklu wierszy dla dzieci; Marcin Lićwinko, który zamierza zorganizować zajęcia śpiewacze w województwie podlaskim; Marlena Borowska, której plan stypendialny zakłada nagranie płyty oraz organizację dwóch koncertów promujących twórczość wokalną Zoltana Kodaly’a; Aldona Wojciechowska, która skupi się na projekcie pn. „Tradycyjne fartuchy i zapaski Sejneńszczyzny”. Jedno ze stypendiów półrocznych otrzymała Marta Łanczkowska – autorka projektu muralu zdobiącego budynek Biblioteki Publicznej w Suwałkach, której celem będzie stworzenie 7 baśni o podlaskim (opowiedzianych pędzlem) w formie siedem plakatów malarskich wybranych lokalizacji w województwie podlaskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Muzyczny początek lutego (wygraj zaproszenie na Tłusty Czwartek z SOKBand)

Muzycznie zapowiada się początek lutego w Suwałkach, gdzie wystąpią...

Koncert Ave Regina w Konkatedrze św. Aleksandra dla uczczenia sierpniowego święta

W wyjątkowy sposób uczczone zostało podwójne święto. 15 sierpnia...

Przed nami kolejny tydzień wydarzeń kulturalnych

Połowa sierpnia na Suwalszczyźnie nie przyniesie oznak kończących się...

Ave Regina: Na organy, sopran, tenor i bas

We wtorek, 15 sierpnia 2023 roku w Konkatedrze pw....